Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Matka bliźniąt zmarła przez błąd pielęgniarki. Ruszył proces o 1,8 mln zł

9
Podziel się:

36-letnia Anna K. matka bliźniąt, zmarła w 2019 roku. Wszystko przez błąd pielęgniarki, która podała kobiecie przebywającej w klinice medycyny naturalnej złą dawkę leku. Teraz rodzina kobiety domaga się zadośćuczynienia w wysokości 1,8 mln złotych.

Matka bliźniąt zmarła przez błąd pielęgniarki. Ruszył proces o 1,8 mln zł
Temida proces sądowy rozprawa sędzia (Unsplash.com)

Wraca sprawa ze stycznia 2019 roku. 3 lata temu zmarła Anna K. w wyniku błędu pielęgniarki Lucyny P., pracownicy centrum medycyny naturalnej w Poznaniu. Kobieta podała pacjentce złą dawkę leku. Matka bliźniąt otrzymała zbyt dużą ilość DMSO (dimetylosulfotlenku).

Sąd w Poznaniu uznał Lucynę P. winną śmierci matki dwójki dzieci. Kobieta została skazana na karę więzienia. "Sąd wymierzył oskarżonej karę 1 roku i 6 miesięcy więzienia. Orzekł nawiązkę wobec oskarżyciela posiłkowego w wysokości 10 tys. zł oraz zakaz wykonywania zawodu pielęgniarki na okres 3 lat. Wyrok jest prawomocny. Oskarżona wnioskowała o dobrowolne poddanie się karze" - przekazała w 2021 roku Katarzyna Błaszczak z biura rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Matka bliźniąt zmarła przez błąd pielęgniarki. Ruszył proces o 1,8 mln zł

Sprawa zmarłej Anny K. wraca do sądu. Teraz jej rodzina domaga się wysokiego zadośćuczynienia od pielęgniarki, która przyczyniła się do śmierci kobiety. Mąż oraz 4-letnie bliźnięta (dzieci zmarłej) domagają się aż 1,8 mln złotych "za krzywdę związaną ze śmiercią ich matki i żony", jak przekazała w sądzie adw. Beata Grygiel-Skrzypczak.

Kwota, której domaga się rodzina, zakłada po 600 tysięcy złotych na każdego jej członka. Dodatkowo bliscy oczekują renty dla dzieci po 72 tys. złotych za okres 2 lat oraz po 2 tys. złotych do ukończenia 18. roku życia.

Mąż zmarłej Anny K. miał wyznać w sądzie, że obecnie jest zarejestrowany jako bezrobotny. Wykonuje prace dorywcze, jest stolarzem. Dzieci chodzą do przedszkola. Pielęgniarka, która pomyliła dawki leku, jest na emeryturze. Mieszka z mężem i synem, a także opiekuje się niepełnosprawną córką, jak podaje TVP3 Regiony.

Zobacz także: Śmierć Agnieszki z Częstochowy. "Dramat decyzji z 2020 roku"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
mkk
5 dni temu
Kwota z kosmosu. Największe zadośćuczynienie kiedykolwiek zasądzone w Polsce za błąd medyczny było koło milona, dostał 19 -latek za zrąbany zabieg stulejki i koniecznosć amputacji sprzętu. Za smierć członka rodziny pewnie po 200 tys na głowę dostaną.
Mania
5 dni temu
Tzn. pomyliła lek czy podała większą dawkę, proszę pisać ze zrozumieniem.
lekarz
5 dni temu
Każda pielęgniarka ma ubezpieczenie OC, rodzina takich pieniędzy nigdy nie uzyska....to nie USA
Lipa
5 dni temu
Jak będzie miał dobrego adwokata to napewno coś ugra,chociaż u nas lekarze i reszta łapiduchow są chronieni, ja walczę od 8 lat z lekarką,która przez 13 lat przepisywała mi złe hormony i przeoczyła inna chorobę. Prywatnie na pierwszej wizycie już wiedziałam co się ze mną dzieje, do konowała na NFZ chodziłam kilka lat i tylko doprowadził do tego, że w wieku 30 lat mam wyniki gorsze od 80latki
Ciekawe
6 dni temu
Nawet jak sąd im przyzna to przecież i tak nie zapłaci. Raczej nie będzie miała skąd.
Staruch
6 dni temu
Sam miałem podobny problem. Chodziło szczepionkę uodparniającą. Pielęgniarka miała dać 0.1 cm pierwszą dawkę a dała 1 cm. Przy częściej dawce stwierdziła że lekarz się pomylił. Miało być 10 dawek. Szczęście że nic się nie stało. Tak kończy się rutyna i brak prawidłowych procedur. Każda taka dawka powinna być sprawdzana przez inną pielęgniarkę. Tak jest w innych krajach
Ania
6 dni temu
Już widzę jak to 4 latki domagają się prawie 2 milionów złotych .. jak one liczyć do 10 nie potrafią
Yyyy
6 dni temu
I skąd ona ma tyle zapłacić?
fakt
6 dni temu
Sprawa jest do wygrania ale nie w Polsce
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić