Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Studniówka 2021. Dariusz Piontkowski widzi rozwiązanie. Ma to sens?

21
Podziel się:

Uczniowie przygotowujący się do egzaminów maturalnych są przyzwyczajeni do tego, że około 100 dni przed tymi ważnymi sprawdzianami wiedzy odbywają zabawę - tzw. studniówkę. Jak to będzie wyglądać w obliczu koronawirusa?

Studniówka 2021. Dariusz Piontkowski widzi rozwiązanie. Ma to sens?
Co ze studniówkami 2021? (Pixabay)

Nie ma co ukrywać, że istnieje poważne zagrożenie, że w przyszłym roku studniówek nie będzie w ogóle. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa, której wciąż nie udało się pokonać. Zaraza z Chin wymusza na nas przestrzeganie wielu obostrzeń.

Uczniowie są bardzo zaniepokojeni tym, że bale studniówkowe mogą nie dojść do skutku. Tym bardziej że dla wielu z nich to najważniejsze wydarzenie towarzyskie w ciągu całej edukacji.

Dariusz Piątkowski nie ma wątpliwości. Były minister edukacji podkreśla, że walka z pandemią jest ważniejsza, niż zabawy przyszłych maturzystów.

Na razie są bardzo poważne ograniczenia i dopóki nie zostaną one zdjęte w innych dziedzinach życia dla osób dorosłych, to także dotyczą również uczniów - mówił w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski.

Studniówki 2021 dopiero wiosną?

Były minister edukacji wskazał też możliwe rozwiązanie w zakresie studniówki. Ma pomysł, by przenieść je na wiosnę. Nie wiadomo jednak, co na to sami zainteresowani.

Zobaczymy, jak to wszystko będzie się rozwijało - dodał Piontkowski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Maturzysta
2 lata temu
Bal maturalny? A a jak ktoś nie zda matury to nie przyjdzie z żalu ze wstydu. A na studniówce nikt nie wie czy zda maturę i "wbijają wszyscy.
Ja m
2 lata temu
A czy nie można zrobić szybkich testów przed wejściem?
sabcia
2 lata temu
W 1982 r też nie było studniówek i balow maturalnych🙁 ale maturę zdawaliśmy normalnie
Gosc
2 lata temu
Nareszcie ludzie nauczą się żyć skromnie , a nie tylko imprezy i balowanie , mam nadzieje ze wirus bedzie z nami jeszcze dlugo
Boom Sonic
2 lata temu
Studniówki w przyszłym roku nie odbędą się? To jest bez sensu. 😡😡😡
matus007
2 lata temu
Bal maturalny powinien być po rozdaniu świadectw ukończenia szkoły dla Wszystkich..jako pożegnanie z klasą...
Bb12
2 lata temu
Zamiast studniówek , bal maturalny. Po maturze :) Wyjątkowo w tym roku. Może tak ?
Jamik
2 lata temu
To na pewno jest przykre dla młodzieży, ale może zamiast studniowki zorganizować bale maturalne w maju lub czerwcu. Kiedyś takie się odbywały. To też byłoby niepowtarzalne wspomnienie
co to ???
2 lata temu
Za moich czasów nie było jakiś głupich studniówek , ale był Bal Maturalny , który się odbywał po rozdaniu Świadectw Maturalnych i to było dardo dobrze . A wprowadzenie jakiś studniówek to jakaś największa głupota i to wymyślał jakiś nie mądra osoba . Co daje ta studniówka mam pytanie ? Jest studniówka , a później nie zdaje matury . A po nie zdaniu matury nie otrzymaniu ŚWIADECTWA DOJRZAŁOŚCI . A BAL MATURALNY to miał sens bo to była radość OTRZYMYWAŁO DOJRZAŁOŚCI i pożegnanie się z Szkoła , Nauczycielami , jak również z koleżankami i kolegami . Spóle zdjęcie zabawa to właśnie było to , a nie jakaś głupia studniówka . Nie wiem jakie ma znaczenie ta studniówka i jaki to jest sens ? ......
co to ???
2 lata temu
Za moich czasów nie było jakiś głupich studniówek , ale był Bal Maturalny , który się odbywał po rozdaniu Świadectw Maturalnych i to było dardo dobrze . A wprowadzenie jakiś studniówek to jakaś największa głupota i to wymyślał jakiś nie mądra osoba . Co daje ta studniówka mam pytanie ? Jest studniówka , a później nie zdaje matury . A po zdaniu matury i nie otrzymaniu ŚWIADECTWA DOJRZAŁOŚCI BAL MATURALNY to miał sens bo to była radość i pożegnanie się z Szkoła , Nauczycielami , jak również z koleżankami i kolegami . Spóle zdjęcie zabawa to właśnie było to , a nie jakaś głupia studniówka . Nie wiem jakie ma znaczenie ta studniówka i jaki to jest sens ? ..
60+
2 lata temu
Kiedyś, kiedy były prawdziwe egzaminy dojrzałości,to studniówki miały sens...Teraz to są kpiny, a nie matury..
boss
2 lata temu
nie rozumiem dlaczego wszyscy sobie życie utrudniają, dlaczego? wystarczą proste rozwiązania, najprostsze! a nie wieczne gdybanie i bezsensowne analizy i wyliczanki. jeśli ktoś chce zorganizować bal, imprezę, itd. każdy kto ma na niej być łącznie z pracownikami sali, ma obowiązek zrobic test (odpłatnie, nieodpłatnie, obojętne, byleby był!)dzień wcześniej, po zrobieniu testu ma czekac w izolacji ten jeden dzień na wynik i do czasu pójścia na imprezę jeśli chce na niej być. proste. czy nie można tak? testy powinny być dostępne dla tych ludzi. dlaczego wiecznie w Polsce jest burdel z organizacją. wystarczą proste ostre zasady i koniec.
Dziadek+
2 lata temu
Całą klasą czekaliśmy aby jak najszybciej urwać się ze studniówki z nauczycielami i udać się na prywatną imprezę. Nie wiem jak teraz młodzież się bawi.
Zlikwidować
2 lata temu
Matury i po problemie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić