o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Studniówka 2021. Dariusz Piontkowski widzi rozwiązanie. Ma to sens?

20
Podziel się

Uczniowie przygotowujący się do egzaminów maturalnych są przyzwyczajeni do tego, że około 100 dni przed tymi ważnymi sprawdzianami wiedzy odbywają zabawę - tzw. studniówkę. Jak to będzie wyglądać w obliczu koronawirusa?

Studniówka 2021. Dariusz Piontkowski widzi rozwiązanie. Ma to sens?
Co ze studniówkami 2021? (Pixabay)
bDoyTXkl

Nie ma co ukrywać, że istnieje poważne zagrożenie, że w przyszłym roku studniówek nie będzie w ogóle. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa, której wciąż nie udało się pokonać. Zaraza z Chin wymusza na nas przestrzeganie wielu obostrzeń.

Uczniowie są bardzo zaniepokojeni tym, że bale studniówkowe mogą nie dojść do skutku. Tym bardziej że dla wielu z nich to najważniejsze wydarzenie towarzyskie w ciągu całej edukacji.

bDoyTXkn

Dariusz Piątkowski nie ma wątpliwości. Były minister edukacji podkreśla, że walka z pandemią jest ważniejsza, niż zabawy przyszłych maturzystów.

Na razie są bardzo poważne ograniczenia i dopóki nie zostaną one zdjęte w innych dziedzinach życia dla osób dorosłych, to także dotyczą również uczniów - mówił w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski.

Studniówki 2021 dopiero wiosną?

Były minister edukacji wskazał też możliwe rozwiązanie w zakresie studniówki. Ma pomysł, by przenieść je na wiosnę. Nie wiadomo jednak, co na to sami zainteresowani.

bDoyTXkt
Zobaczymy, jak to wszystko będzie się rozwijało - dodał Piontkowski.
bDoyTXkO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
Uczniowie
2 tyg. temu
nie są przyzwyczajeni, bo zazwyczaj jest się jeden raz w maturalnej klasie, więc nie można się przyzwyczaić do studniówki odbywającej się na ok. 100 dni przed maturą. To jest po prostu wieloletnia tradycja.
Dariusz
2 tyg. temu
Były minister edukacji nazywa się Dariusz Piontkowski a nie Piątkowski - warto wiedzieć, co się pisze.
Bb12
1 tyg. temu
Zamiast studniówek , bal maturalny. Po maturze :) Wyjątkowo w tym roku. Może tak ?
bDoyTXkP
Na wiosnę
2 tyg. temu
tradycją są bale maturalne dla abiturientów.
Jamik
1 tyg. temu
To na pewno jest przykre dla młodzieży, ale może zamiast studniowki zorganizować bale maturalne w maju lub czerwcu. Kiedyś takie się odbywały. To też byłoby niepowtarzalne wspomnienie
Najnowsze komentarze (20)
Ja m
1 tyg. temu
A czy nie można zrobić szybkich testów przed wejściem?
sabcia
1 tyg. temu
W 1982 r też nie było studniówek i balow maturalnych🙁 ale maturę zdawaliśmy normalnie
Gosc
1 tyg. temu
Nareszcie ludzie nauczą się żyć skromnie , a nie tylko imprezy i balowanie , mam nadzieje ze wirus bedzie z nami jeszcze dlugo
Boom Sonic
1 tyg. temu
Studniówki w przyszłym roku nie odbędą się? To jest bez sensu. 😡😡😡
matus007
1 tyg. temu
Bal maturalny powinien być po rozdaniu świadectw ukończenia szkoły dla Wszystkich..jako pożegnanie z klasą...
Bb12
1 tyg. temu
Zamiast studniówek , bal maturalny. Po maturze :) Wyjątkowo w tym roku. Może tak ?
Jamik
1 tyg. temu
To na pewno jest przykre dla młodzieży, ale może zamiast studniowki zorganizować bale maturalne w maju lub czerwcu. Kiedyś takie się odbywały. To też byłoby niepowtarzalne wspomnienie
co to ???
1 tyg. temu
Za moich czasów nie było jakiś głupich studniówek , ale był Bal Maturalny , który się odbywał po rozdaniu Świadectw Maturalnych i to było dardo dobrze . A wprowadzenie jakiś studniówek to jakaś największa głupota i to wymyślał jakiś nie mądra osoba . Co daje ta studniówka mam pytanie ? Jest studniówka , a później nie zdaje matury . A po nie zdaniu matury nie otrzymaniu ŚWIADECTWA DOJRZAŁOŚCI . A BAL MATURALNY to miał sens bo to była radość OTRZYMYWAŁO DOJRZAŁOŚCI i pożegnanie się z Szkoła , Nauczycielami , jak również z koleżankami i kolegami . Spóle zdjęcie zabawa to właśnie było to , a nie jakaś głupia studniówka . Nie wiem jakie ma znaczenie ta studniówka i jaki to jest sens ? ......
bDoyTXkH
co to ???
1 tyg. temu
Za moich czasów nie było jakiś głupich studniówek , ale był Bal Maturalny , który się odbywał po rozdaniu Świadectw Maturalnych i to było dardo dobrze . A wprowadzenie jakiś studniówek to jakaś największa głupota i to wymyślał jakiś nie mądra osoba . Co daje ta studniówka mam pytanie ? Jest studniówka , a później nie zdaje matury . A po zdaniu matury i nie otrzymaniu ŚWIADECTWA DOJRZAŁOŚCI BAL MATURALNY to miał sens bo to była radość i pożegnanie się z Szkoła , Nauczycielami , jak również z koleżankami i kolegami . Spóle zdjęcie zabawa to właśnie było to , a nie jakaś głupia studniówka . Nie wiem jakie ma znaczenie ta studniówka i jaki to jest sens ? ..
60+
2 tyg. temu
Kiedyś, kiedy były prawdziwe egzaminy dojrzałości,to studniówki miały sens...Teraz to są kpiny, a nie matury..
boss
2 tyg. temu
nie rozumiem dlaczego wszyscy sobie życie utrudniają, dlaczego? wystarczą proste rozwiązania, najprostsze! a nie wieczne gdybanie i bezsensowne analizy i wyliczanki. jeśli ktoś chce zorganizować bal, imprezę, itd. każdy kto ma na niej być łącznie z pracownikami sali, ma obowiązek zrobic test (odpłatnie, nieodpłatnie, obojętne, byleby był!)dzień wcześniej, po zrobieniu testu ma czekac w izolacji ten jeden dzień na wynik i do czasu pójścia na imprezę jeśli chce na niej być. proste. czy nie można tak? testy powinny być dostępne dla tych ludzi. dlaczego wiecznie w Polsce jest burdel z organizacją. wystarczą proste ostre zasady i koniec.
Dziadek+
2 tyg. temu
Całą klasą czekaliśmy aby jak najszybciej urwać się ze studniówki z nauczycielami i udać się na prywatną imprezę. Nie wiem jak teraz młodzież się bawi.
Zlikwidować
2 tyg. temu
Matury i po problemie
wer
2 tyg. temu
Bal zawsze był jeden maturalny a studniówka to była skromna zabawa w karnawale
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić