Surowe restrykcje w Airbnb. Zakaz domówek na całym świecie

42

Jedna z najpopularniejszych firm oferujących wynajem mieszkań na całym świecie, zakazuje organizowania domówek. Airbnb na kilka dni było jednym z najpopularniejszych sposobów na zorganizowanie domówek czy większych przyjęć. Niestety firma wycofuje się z tej opcji.

Surowe restrykcje w Airbnb. Zakaz domówek na całym świecie
Ze względu na koronawirusa, Airbnb staje się bardziej restrykcyjne. (Getty Images)

Airbnb początkowo miało być pomocą w znalezieniu noclegu na krótki okres. Wynajęcie mieszkania przez tę aplikację było też jednym z najpopularniejszych sposobów na zorganizowanie domówki. Można było zorganizować tam również większe przyjęcia rodzinne czy spotkania.

Firma zdecydowała się zakazać organizowania imprez. Zakaz ten obejmuje mieszkania na całym świecie. Ma to zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zasada ta została wprowadzona do odwołania.

Koronawirus: zakaz imprez

Większość właścicieli nieruchomości już dawno wprowadziło te zmiany. Mimo wszystko wynajmujący ignorowali zakazy właścicieli, bawiąc się w najlepsze. Firma postanowiła zaingerować. Teraz złamanie tej zasady będzie wiązało się z większymi konsekwencjami.

Imprezy w Airbnb problemem były jeszcze przed pandemią. O ile sami właściciele nie mieli nic przeciwko domówkom w mieszkaniach, które wynajmują, tak pretensje mieli często sąsiedzi, którzy takie imprezy mieli nawet kilka razy w tygodniu.

Teraz maksymalne obłożenie w mieszkaniu może wynosić 16 osób. Choć niewielu przejmuje się nowymi zasadami, ich łamanie może nieść za sobą surowe konsekwencje i kary.

Zobacz także: Wynajmij ogródek od sąsiada. W UE hit, w Polsce raczkuje
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić