Robert Czykiel| 

Koronawirus w Polsce. Alkoholowa impreza na kwarantannie. Biesiadę przerwała policja

7

Para z Bielska-Białej będąca na przymusowej kwarantannie poprosiła znajomych o zrobienie zakupów. Potem w ramach podziękowania odbyła się zakrapiana impreza, która może kosztować 30 tys. zł i skończyć się odsiadką.

Koronawirus w Polsce. Nie wszyscy stosują się do zasad kwarantanny
Koronawirus w Polsce. Nie wszyscy stosują się do zasad kwarantanny (Pixabay, pixabey07)

Tysiące ludzi w całej Polsce przebywa na kwarantannie, gdyż istnieje u nich podejrzenie zakażenia koronawirusem. W takich przypadkach jest szczególnie ważne, by z nikim się nie kontaktować. Niestety, zdarzają się sytuacje, gdy obostrzenia są całkowicie lekceważone.

Tak było w Bielsku-Białej przy ulicy Relaksowej. Para, która przebywała na kwarantannie, poprosiła znajomych o zrobienie zakupów. Oczywiście nie odmówili i niedługo później wszystkie niezbędne produkty dostarczyli pod drzwi. 38-latek wtedy postanowił odwdzięczyć się alkoholem.

Koronawirus w Polsce. Policja przerwała imprezę

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, wszyscy zlekceważyli zagrożenie i po chwili zaczęli wspólnie imprezować w domu, w którym odbywała się kwarantanna. Gospodarz jednak zapomniał, że jest pod stałym dozorem policji. Patrol pojawił się po godzinie 18.

Kiedy sprawdzali parę przebywającą w obowiązkowej izolacji na bielskiej ulicy Relaksowej, ujawnili, że w ich mieszkaniu odbywa się suto zakrapiane alkoholem spotkanie towarzyskie. Biesiadnicy zachowywali się na tyle głośno, że zakłócali spokój pozostałym mieszkańcom bloku - informuje KWP w Katowicach.

Alkoholowa zabawa została przerwana i posypały się kary. 38-letni gospodarz będzie odpowiadać przed sądem za złamanie zasad kwarantanny, a w dodatku został zgłoszony do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, co grozi grzywną w wysokości 30 tys. zł. Jego partnerka jedynie stanie przed sądem. A co ze znajomymi? Zostali pouczeni, ale prawdopodobnie teraz ich czeka 14-dniowa kwarantanna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić