aktualizacja 

Światowa sensacja. Kobieta urodziła po 54 latach małżeństwa

17

70-letnia kobieta z Indii po wielu próbach zajścia w ciążę, urodziła pierwsze dziecko po 54 latach małżeństwa. Udało się to dzięki zapłodnieniu in vitro.

Światowa sensacja. Kobieta urodziła po 54 latach małżeństwa
Kobieta z Indii urodziła w wieku 70-lat (Jam Press, Rare Shot News)

Chandravati z Radżastanu w Indiach urodziła swoje pierwsze dziecko w wieku 70 lat. Dziecko emerytki ważyło po urodzeniu 3,17 kg. 70-latka i jej 75-letni mąż starali się o dziecko od wielu lat. Dopiero teraz udało im się powitać na świecie pierwszą pociechę dzięki metodzie in vitro. Według lokalnych mediów mama i dziecko mają się dobrze.

Starali się o dziecko od 54 lat

Małżeństwo starało się o potomka od 1968 roku, czyli od 54 lat "Łzy szczęścia napływają do oczu Chandravati raz po raz" - powiedział 75-letni ojciec dziecka.

Para jakiś czas temu zgłosiła się do centrum leczenia niepłodności. Podczas trzeciej próby zapłodnienia in vitro kobiecie udało się zajść w ciążę. Mimo radości, że w końcu udało się zajść w ciążę, małżeństwo z Indii przyznaje, że mają wiele obaw co do posiadania dziecka w tak zaawansowanym wieku.

Jak donosi New Indian Express, para miała sporo szczęścia, że zgłosiła się do centrum leczenia niepłodności w zeszłym roku, bowiem w czerwcu br. weszły w życie nowe przepisy, które mówią o tym, że "żadne centrum leczenia niepłodności in vitro" nie może zapewnić leczenia kobietom i mężczyznom w wieku powyżej 50 lat".

To prawdopodobnie pierwszy przypadek Radżastanu, kiedy 75-letni mężczyzna i 70-letnia kobieta mają dziecko - donoszą lokalne nagłówki gazet.

W 2019 roku Erramatti Mangayamma z Indii została uznana za najstarszą kobietę na świecie, która urodziła bliźnięta w wieku 74 lat.

W Polsce z kolei za "najstarszą matkę" uznawana jest aktorka Barbara Sienkiewicz. Polka urodziła bliźnięta w 2015 r. gdy miała 60 lat. Jej ciąża zaskoczyła opinię publiczną, a media szeroko rozpisywały się na temat "najstarszej matki w Polsce".

Zobacz także: Odnaleźli ocalałe dzieci w ruinach. Dramatyczne nagranie z akcji ratunkowej po tornado w USA
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić