Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
BA
|

Omikron. Tak przechodzą go pacjenci. Wariat zaatakował już 20 krajów

116
Podziel się

"Nowy wariant koronawirusa Omikron przenosi się bardzo szybko, ale ludzie nie powinni z tego powodu panikować" — poinformowali eksperci WHO. Na razie większość zakażeń Omikronem mają łagodny przebieg i nie odnotowano żadnych zgonów. Ten szczep został już wykryty w ponad 20 krajach.

Omikron. Tak przechodzą go pacjenci. Wariat zaatakował już 20 krajów
Świat walczy z nowym wariantem COVID-19 (PAP/EPA)

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) odniosła się do rozprzestrzenienia się nowego wariantu COVID-19, znanego jako Omikron. Jak powiedziała w wywiadzie dla agencji Reutera w piątek główna doradczyni naukowa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Soumya Swaminathan, wariant Omikron jest dość zakaźny i szybko się przenosi.

Głównie łagodny przebieg

Liczba infekcji w Republice Południowej Afryki każdego dnia się podwaja, a według badań tamtejszych naukowców każda zainfekowana osoba zakaża trzy razy więcej osób niż w przypadku wariantów Alfa i Delta. Ekspertka apeluje jednak o unikanie paniki.

Jak dodała, dzięki szybkiemu rozwojowi szczepionek przeciw Covid-19, świat jest o wiele lepiej przygotowany do walki z pandemią. Ponadto na razie większość zakażeń Omikronem ma głównie łagodny przebieg. "Potrzeba więcej badań, by stwierdzić, czy ten wariant wywołuje łagodniejszą formę Covid-19" - podkreśliła Swaminathan.

Ważną rolę odgrywają szczepionki

Z danych WHO wynika, że obecnie na całym świecie 99 proc. infekcji jest wywoływanych wariantem Delta. Może to jednak wkrótce się zmienić, gdyż Omikron może stać się dominującą odmianą SARS-CoV-2.

Ekspertka WHO podkreśliła, jak ważną rolę w tej sytuacji odgrywają szczepionki na COVID-19 i kampanie szczepień na całym świecie. Wyznała jednak, że na razie jest jeszcze zbyt wcześnie, by określić, czy pojawienie się Omikronu wymaga modyfikacji istniejących szczepionek.

Nie odnotowano zgonów

W najnowszym raporcie WHO podała, że dotychczas nie odnotowano żadnych zgonów spowodowanych wariantem Omikron. Wariant ten został po raz pierwszy wykryty w drugim tygodniu listopada.

WHO nie podaje konkretnych liczb zakażonych, ale napisała w swoim oświadczeniu, że "wszystkie warianty COVID-19, w tym wariant Delta, który dominuje na całym świecie, mogą powodować poważne choroby lub śmierć, w szczególności u osób najbardziej narażonych, dlatego zapobieganie jest zawsze kluczowe".

Omikron wykryto w ponad 20 krajach

W czwartek Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że przebycie infekcji koronawirusem nie daje odporności na nowy wariant. - Sądzimy, że wcześniejsze zakażenie nie chroni przed Omikronem – powiedziała Anne von Gottberg, infekcjolog z Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych w RPA na briefingu regionalnego biura WHO w Afryce.

Według WHO, wariant Omikron został już wykryty w ponad 20 krajach, w tym w Niemczech. Indie w czwartek zgłosiły dwa pierwsze przypadki Omikrona.

Zobacz także: Liczba ofiar COVID-19 będzie jeszcze większa. „Nie wiem, czemu przechodzimy nad tym tak lekko”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(116)
OjCIEC
miesiąc temu
Klimuszko to mój krewny po kądzieli.
Warian t
miesiąc temu
a NIE WARIAT. Aż się zdziwiłam.
Johny
2 miesiące temu
Wirus mutując staje się co raz słabszy - potwierdzą to prawdziwi, niezależni od korpo big pharmy naukowcy i lekarze ale co tam SHOW MUST GO ON ! Czekam na O'Briana i O'Angelę.
Józef
2 miesiące temu
Gdyby nalewkę bursztynową zastosowano tylko profilaktycznie ,już dawno byłoby po pandemii . Bursztyn nie rozpoznaje wirusów tylko je niszczy . Nalewkę bursztynową biorę już od piętnastu lat i nigdy nie chorowałem na grypę. W czasach epidemii dżumy ci, którzy wydobywali i obrabiali bursztyn w Królewcu, nigdy nie byli zainfekowani, również, substancje czynne uzyskane z bursztynu, w tym kwas 1,4-butanodiowy, są w stanie zwalczać wirusy i bakterie chorobotwórcze, w tym gronkowca złocistego, neutralizując ich skutki. Ojciec Klimuszko pisze że TRZY KROPLE nalewki bursztynowej [ spirytus plus bursztyn] zabezpieczają nas przed wirusami w czasie szalejącej epidemii .W swojej książce Powróćmy do ziół leczniczych - pisze również że należy dodatkowo zwiększyć ilość przyjmowanych kropel trzy razy dziennie[ do dziesięciu kropel] gdy już zachorujemy . Żeby skrócić czas trwania choroby i uniknąć POWIKŁAŃ ,należy również nacierać plecy , piersi ,stopy i pod kolanami kilka razy dziennie. Pomimo wspólnej kwarantanny z osobami chorymi na korona wirusa nie zachorowałem lub przeszedłem to bez objawowo . Chorzy ewidentnie na korona wirusa wyzdrowieli już po czterech dniach leczenia tym sposobem. Nalewka jest dostępna w każdej aptece w Polsce. Jej użycie powoduje neutralizację jadów wirusowych zatruwających organizm .Pozdrawiam Józef
nol
2 miesiące temu
Ludzie,Omikron to włoski film z 1963r,ufoludek z planety Ultra przybywa aby wszczepić ludziom substancje,która spowoduje,że będą ulegli i posłuszni,a robi to by ich inwazja na nasza planetę przebiegła szybko i łatwo.Druga rzecz to gra z lat 90-tych stworzona przez Microsoft i Billa.Nic wam to nie mówi?
Zyx
2 miesiące temu
Na cda luc montagnier.
Nosz.....
2 miesiące temu
Niech to się już skończy... Błagam
odoR
2 miesiące temu
niechcący napisali prawdę napisali .....
Lekan
2 miesiące temu
Wariat do Tworek i po pandemii. A przy okazji, o co chodzi z DANIEM pielęgniarki?
etewte
2 miesiące temu
mam znajomą pielęgniarkę i w sumie to jej danie że - nie ma żadnego wirusa. To zwykła grypa która jest na świecie od setek lat
Polak
2 miesiące temu
W Polsce tylko Polacy Konfederacja i Polak na prezydenta
Szekspir
2 miesiące temu
Co nowego wymyślą nie szczepy... o to jest pytanie ???
SuperGość
2 miesiące temu
Makaki na których testowano większość szczepionek umierały po otrzymaniu 5 dawki szczepionki - ludzie pewnie wytrzymają z 6 a może i 7 dawek zaś mutacji koronawirusa w obrębie składu białka kolca może być teoretycznie 700 milionów a ich agresywność niezmierzona. Wniosek jest jeden: szczepionki na początek spełnią jakaś rolę by wygrać na czasie by znaleźć uniwersalne lekarstwo które będzie eliminowało wirusy bez czekania zanim uruchomi się nasza obrona immunologiczna - inaczej to "adieu l'humanite"
Leon Z
2 miesiące temu
Boże, to straszne! Łagodny przebieg i żadnych zgonów??? Zamknijmy lasy!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić