Świętują dzień niepodległości. Talibowie ostrzelali demonstrujących

6

Jak podaje agencja Reutera, na ulice kilku afgańskich miast wyszli demonstranci wymachujący flagami z okazji dnia niepodległości. Talibowie ostrzelali tłum. Zginęło co najmniej kilka osób.

Świętują dzień niepodległości. Talibowie ostrzelali demonstrujących
Talibowie ostrzelali demonstracje (PAP/EPA)

19 sierpnia Afganistan świętuje rocznicę odzyskania w 1919 r. niepodległości od władzy brytyjskiej. Z tej okazji na ulice kilku miast wyszli demonstrujący z flagami. Niektórzy darli proporce talibów.

Do dramatycznych scen doszło w Asadabad, stolicy wschodniej prowincji Kunar. Talibowie ostrzelali demonstrację.

Talibowie ostrzelali tłum. Kilka osób nie żyje

Zginęło kilka osób. Agencja Reutera podkreśla, że nie jest jasne, czy ofiary zginęły w wyniku ostrzału talibów, czy też paniki, którą wywołał.

Na ulice wyszły setki ludzi. Na początku bałem się i nie chciałem iść, ale kiedy zobaczyłem, że jeden z moich sąsiadów dołączył, wyjąłem flagę, którą mam w domu. Kilka osób zostało zabitych i rannych w strzelaniu przez talibów i panice - powiedział świadek Mohammed Salim.

Protestujący wyszli także na ulice miasta Dżalalabad. Tam również Talibowie ostrzelali tłum, zabijając trzy osoby. Do podobnych scen miało dojść także w mieście Chost. Rzecznik talibów jak dotąd nie skomentował tych wydarzeń.

Zobacz także: "Może dojść do katastrofy humanitarnej”. Dramatyczna relacja Niemki z lotniska w Kabulu

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić