o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Sylwester 2020. Zakaz przemieszczania się? Jasne stanowisko rzecznika rządu

10
Podziel się

Wciąż wrze ws. zakazu przemieszczania się, jaki ma obowiązywać podczas nocy sylwestrowej. Swoje stanowisko w sprawie tego przepisu zaprezentował rzecznik rządu Piotr Mueller.

Sylwester 2020. Zakaz przemieszczania się? Jasne stanowisko rzecznika rządu
Sylwester 2020. Co z zakazem przemieszczania się? (pixnio)
bEDCvMut

Wiele osób zaczęło nazywać zakaz przemieszczania się w noc sylwestrową godziną policyjną. Piotr Mueller wyjaśnił, że czegoś takiego w Sylwestra nie ma i nie było.

Mamy zakaz przemieszczania się poza określonymi celami, w tym wypadku zawodowymi, czy innymi ważnymi celami (...) To nie jest godzina policyjna. Te przepisy, które aktualnie są w rozporządzeniu, one pozostaną - zaznaczał Mueller w rozmowie w Polsat News.
bEDCvMuv

Rzecznik rządu był dopytywany też o to, czy policja będzie nakładać mandaty w noc sylwestrową. W odpowiedzi stwierdził, że od wielu tygodni obowiązują przepisy dot. ograniczenia zgromadzeń. Mueller uważa, że jeśli ktoś przemieszcza się między godz. 19 i 6 w Sylwestrach, to raczej robi to w większych grupach.

I chociażby nawet z tego tytułu, bez zakazu przemieszczania się, policja będzie egzekwować tego typu sankcje - dodawał Mueller.

Sylwester 2020. Kontrowersyjne rozporządzenie

Rozporządzenie wydane przez rząd ws. Sylwestra 2020 wzbudza mnóstwo kontrowersji. Co dokładnie zostało w nim zapisane? Oto treść:

bEDCvMuB
Od dnia 31 grudnia 2020 r. od godz. 19.00 do dnia 1 stycznia 2021 r. do godz. 6.00 na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczanie się osób przebywających na tym obszarze jest możliwe wyłącznie w celu: 1) wykonywania czynności służbowych lub zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej; 2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDCvMuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
goo
9 miesięcy temu
Jasne stanowisko społeczeństwa: zakaz nie istnieje z punktu prawnego gdyż występują uniki ze strony rządu w przypadku Ostródy - brak uzasadnienia istniejącego przypadku ze strony rządu.
Znick
9 miesięcy temu
Breitbart pisze, że szpitale w Kalifornii się zapchały i nie przyjmują pacjentów i łączy to z podróżami w Święto Dziękczynienia 25 października. Breitbart!! Czytelnicy - oczywiście - oskarżają Breitbarta o powielanie rządowej propagandy... ;)
Sero
9 miesięcy temu
JA POTRZEBUJE NAPIĆ SIĘ WÓDKI ZE ZNAJOMYMI BO JEST TO DLA MNIE zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego
bEDCvMuX
XxX
9 miesięcy temu
Czyli nie ma godziny Policyjnej ale jednak jest godzina Policyjna tylko z inna nazwa. Hmmm
bartaas
9 miesięcy temu
skoro nie wolno się przemieszczać to kiedy widzisz policję siadasz na ławce i mówisz że zamierzasz tak siedzieć do 6:00. Oni wprawdzie mogą stać i czekać aż się przemieścisz ale wtedy tworzą zgromadzenie a jest zakaz zgromadzeń więc muszą się rozejść :D
Adq
9 miesięcy temu
A jak ktoś ma mniej niż 16 lat to może się swobodnie poruszać przed godziną 19?
Rodzina
9 miesięcy temu
Żałosne to trochę dopiero co powitaliśmy 2020 a już będziemy świętować,nadchodzący rok 2021 i to z Pandemią !
Fred
9 miesięcy temu
Mateusz 🔯 pomylił kraj w którym coś ogłasza. W Polsce kolego opieraj się na podstawie POLSKIEGO prawa.
Domi
9 miesięcy temu
Czyli jeśli moja niezbędna potrzeba życiową jest powrót do domu od znajomych, to mogę to zrobić :D
medico
9 miesięcy temu
Przemieszczająca się w zwartych formacjach policja stanowi zagrożenie epidemiologiczne.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić