Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Szczepienia poza kolejnością. Powołano już członków komisji

26
Podziel się

Sprawa szczepień poza kolejnością aktorów, celebrytów i polityków wywołała w kraju niemałą burzę. Rektor WUM Zbigniew Gacionga powołał już komisję wewnętrzną, która zajmie się sprawą.

Szczepienia poza kolejnością. Powołano już członków komisji
Kierownik Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej WUM Prof. Roman Smolarczyk będzie kierownikiem monisjo wewnętrznej, która zajmie się wyjaśnianiem sprawy szczepionek poza kolejnością. (Pixabay)
bETXhwwR

Cel miał być szczytny. Ktoś zaproponował aktorom i celebrytom promowanie szczepionki przeciwko COVID-19. Jakie było ich zadanie? Zaszczepić się. Informacja o tym, że znani i lubiani przyjęli preparat mogłaby zachęcić do tego również sceptyków. W taki sposób poza kolejką zaszczepiła się Krystyna Janda, jej były mąż Andrzej Seweryn i córka pary Maria Seweryn, Magdalena Umer, Wiktor Zborowski, czy Edward Miszczak.

Nie wiadomo jednak, kto był pomysłodawcą akcji. Dlatego powołano komisję wewnętrzną Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w którym doszło do szczepień poza kolejką. Rektor na przewodniczącego komisji mianował kierownika Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej WUM Prof. dr. hab. Romana Smolarczyka.

bETXhwwT

Oprócz tego sprawą zajmie się dwóch innych członków komisji. Kierowniczka Kliniki Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Hepatologii Wydziału Lekarskiego WUM prof. dr hab. Alicja Wiercińska-Drapało i prodziekan ds. dietetyki, ratownictwa medycznego i zdrowia publicznego prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Robert Gałązkowski.

bETXhwwZ

Obecnie prowadzone są szczepienia na etapie "zerowym". Oznacza to, że preparaty podawane są służbie medycznej walczącej najbliżej koronawirusa. WUM poinformował o puli dodatkowych szczepionek, które musiały być zużyte do końca roku 2020.

Zaszczepiono więc 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM. Do tego preparat otrzymało 18 znanych postaci kultury i sztuki w celu promowania szczepień wśród rodaków.

Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa. "Apteki powinny być wykorzystane do tego, żeby szczepić Polaków"
bETXhwxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
kowalski
11 miesięcy temu
Ten cały rektor jest w tej uczelni człowiekiem bez honoru powinien zrezygnować z swojego stanowiska , a tak na marginesie pytanie ,ze tak mało wymieniacie Waltera wsrod zaszczepionych i wyjaśniacie czy została zaszczepiona tez jego zona znana ongiś dziennikarka
gośćja
11 miesięcy temu
Pan minister zdrowia-,ekonomista-nie potrafi nawet rozliczyć paru szczepionek-powinien odpowiedzieć za bałagan w swoim resorcie,A nie wciskać nam kity o narodowym planie szczepień
AAAAAAA
11 miesięcy temu
PIS wyrzuci jakąś sprzątaczkę i sprawa będzie wyjaśniona.
bETXhwxv
Tex
11 miesięcy temu
Pan pani tu nie stała!!!!
Rychu
11 miesięcy temu
Dobrze, że się zaszczepili. Są znani, więc gdyby wyciągnęli kopyta, to się dowiemy. Poczekajmy ze 3 lata i zobaczymy czy szczepionka jest bezpieczna.
nick
11 miesięcy temu
dlaszego rząd jako najważniejsze osoby w państwie będą szczepieni dopiero w lipcu?? powini być pierwsi!!
Hym
11 miesięcy temu
Szczerze mówiąc to mam to gdzieś zaszczepili się i tyle zobaczymy na nich efekty uboczne. Cały ten system szczepień jest do d...
czes
11 miesięcy temu
czy to ci obywatele ktorzy stercza w kolejkach do szczepienia
brustu
11 miesięcy temu
A za chwilę będzie afera,że zmarnowano ileś tam szczepionek bo nie było chętnych.Co wtedy?Nowa komisja?
Betina
11 miesięcy temu
A co mnie to obchodzi kto kiedy i jak się zaszczepił mam to gdzieś tak jak i całą tą szczepionkę ja nie będę się szczepić nie mam zamiaru być kaleką i tak lecze się prywatnie bo inni nie leczą tylko rozmawiają przez TELEFON.
ewa
11 miesięcy temu
a za respiratory tez powolano komisje?za maseczki i wybory takze?
Jurek
11 miesięcy temu
Ja bym nie dal drugiej dawki i niech czekają do końca szczepien . Niech będą ostatnimi teraz.
🐵🐵🐵
11 miesięcy temu
I nic ta komisja nie wykarze🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bETXhwxn
Walto
11 miesięcy temu
Teraz każdy Polak powinien,,nasrac na pania Jande,, z małej litery pisząc Pani..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić