Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Od tych słów aż więdną uszy. Burza przez szczepienia poza kolejnością

414
Podziel się:

Na WUM zaszczepiono przeciwko COVID-19 kilkanaście znanych osób, które nie są medykami. Jan Śpiewak wyraził oburzenie postawą aktorów, którzy zaszczepili się poza kolejnością. "Dzisiaj na*rała Pani na wszystkich Polaków" - napisał aktywista w liście otwartym do Krystyny Jandy.

Od tych słów aż więdną uszy. Burza przez szczepienia poza kolejnością
Krystyna Janda zaszczepiła się przeciwko COVID-19 (AKPA)

Burzę w sieci wywołała informacja o zaszczepieniu w WUM kilkunastu aktorów i celebrytów. Przyjęciem szczepionki pochwalili się m.in. Krystyna Janda i Leszek Miller.

Tak jestem jedną z osób zaszczepionych w ramach propagowania szczepień. Jestem z tego powodu szczęśliwa i czuję się świetnie. Dziękuję za tę możliwość, bo jestem w grupie ryzyka - napisała na Facebooku Janda.

Oburzenie postawą aktorki wyraził Jan Śpiewak, który napisał do niej list otwarty. Stwierdził, że Janda i pozostałe 17 osób zaszczepionych poza kolejnością powinno do końca pandemii pracować jako wolontariusze w szpitalu zakaźnym lub DPS.

Na swoim profilu umieszczała Pani wielokrotnie wpisy pełne pogardy do osób biednych i myślących inaczej niż Pani. Ocierały się one nawet o rasizm. Jednocześnie czuje się Pani żyjąc dzisiaj w Polsce – cytuję Pani słowa – jakby "ktoś na Panią nasrał". Dzisiaj "nasrała" Pani na wszystkich Polaków. Wykorzystując swoje koneksje wepchnęła się Pani bez kolejki na szczepienia w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Przyjęła Pani dawkę szczepionki, która powinna była zostać przekazana lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym, którzy na co dzień narażają swoje życie w walce z pandemią. Mam nadzieję, że przez Pani działanie nikt nie umrze - napisał znany aktywista.
Swoim zachowaniem pokazała Pani prawdziwą twarz polskich "elit": egoistycznych, pełnych pogardy, skorumpowanych, które wykorzystując swoje znajomości zdobywają sobie różne "dodatki" - dodał.

Szczepienia poza kolejnością. Gwiazdy się tłumaczą

Oprócz Krystyny Jandy, poza kolejnością zaszczepieni zostali jej były mąż Andrzej Seweryn oraz ich córka Maria Seweryn.

Tak, zaszczepiłam się. Nie sądziłam, że będzie afera z tego powodu, a teraz żałuję. Moi rodzice, będąc seniorami, byli na liście osób do zaszczepienia. Ponieważ mój ojciec porusza się o kulach, pojechałam z nim na szczepienie. Nie było nikogo poza nami, pani doktor mnie zaprosiła i powiedziała, że ''skoro już pani jest, niech pani wejdzie, jest otwarta dawka''. Ja z tego skorzystałam. Nie miałam poczucia, że to nieetyczne, ponieważ zrozumiałam to tak, że dawka się zmarnuje. Jadąc tam, nie myślałam, że mi się to przytrafi - wyjaśniła Maria Seweryn w rozmowie z "Polsat News".

Przyjęcie szczepionki potwierdzili także Wiktor Zborowski, Magda Umer i Edward Miszczak. Pojawiają się również doniesienia o tym, że wśród zaszczepionych są Krzysztof Materna i Michał Bajor.

To się zaczęło przed świętami jeszcze, kiedy Krysia Janda do mnie zadzwoniła i zapytała. Powiedziała, że jest w kontakcie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym i chcą, żeby seniorzy współpracujący z ich teatrem zaszczepili się w drugiej połowie stycznia. Dość nagle, nieoczekiwanie, 29 grudnia przyszła z teatru do mnie wiadomość, czy mogę jutro się szczepić. Okazuje się, że Warszawski Uniwersytet Medyczny ma jakąś pulę szczepionek, które muszą być wykorzystane do końca roku, bo stracą ważność. (...) To miała być taka akcja promująca szczepienia. To było z dnia na dzień zorganizowane - tłumaczył w rozmowie z WP aktor Wiktor Zborowski.
To mnie poproszono o to, w ramach akcji popularyzowania, namawiania do szczepień. Wytłumaczono także, że nie zabieram nikomu miejsca, że walka o każdą zaszczepioną osobę jest teraz priorytetem państwa i służby zdrowia. Tłumaczono nam, że godząc się stajemy się ambasadorami szlachetnej akcji. Zgodziłam się myśląc, że czynię dobro, a okazało się, że jest to rozumiane odwrotnie. Jest mi bardzo przykro z tego powodu, ale w dalszym ciągu mam nadzieję, że nie zrobiłam niczego złego" - napisała w oświadczeniu piosenkarka i aktorka Magda Umer.
Zostałem powiadomiony przez szpital, w którym kiedyś byłem leczony, że jest możliwość wzięcia szczepionki pod warunkiem, że stawie się w ciągu godziny. Mam 65 lat i zdecydowałem się skorzystać, będąc przekonanym, że to część akcji promującej - powiedział w "Faktach" dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.

Głos w sprawie afery zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski oraz premier Mateusz Morawiecki.

Jestem zdegustowany postępowaniem władz WUM, które dokonały nadużycia interpretacyjnego, organizując ustawione szczepienie dla grupy SWOICH wybrańców. Zleciłem Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia pobranie wyjaśnień. Nie takie standardy powinna promować uczelnia - napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.
Informacje medialne o znanych osobach m.in. ze świata kultury i polityki, które zaszczepiły się poza kolejnością to prawdziwy skandal. Nie ma żadnego uzasadnienia dla łamania zasad. Każda dawka szczepionki przekazana z naruszeniem harmonogramu to dawka, której może zabraknąć potrzebującym. Placówki, które dopuściły tego procederu i osoby, które wykorzystują swoją pozycję do uzyskania szczepionki poza kolejnością szkodzą Narodowemu Programowi Szczepień - skomentował premier.

Zobacz także: Szczepionka na COVID. Lekarze nie chcą się szczepić? Były minister zdrowia pokazuje dane

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(414)
Lesio
2 lata temu
tak proszą celebrytów .... Lesio... Lesio no weź.... nie bądź samolubem
ppp
2 lata temu
To jednak kawał.... sam się wepchnął a teraz utyskuje że za wolno szczepią.....
realistka
2 lata temu
Wszelkie prymitywy z dołów społecznych nie rozumieją, ze każdy dobry szef jakiejś firmy powinien zadbać o "otulinę społeczną" ze znaczących osób, aby miał wsparcie w razie jakichś kłopotów firmy., choćby wsparcie finansowe, czy reklamowe. Rektor nie ma bezpłatnych biletów na koncerty, opery, wybory miss, czy sportowców, nie ma biletów na zawody sportowe, mecze piłek wszelkiego rodzaju, festiwale filmowe, nie ma darowizn jak banki, a wiec może jednać przyjaciół uczelni tylko tym zdrowotnym, na co może mieć wpływ. A powinien mieć choćby marne kilkadziesiąt szczepionek, dla najbardziej zasłużonych przyjaciół Uczelni!? Takie są przynajmniej mechanizmy relacji w społeczności ludzkiej jeśli nie chce się przekształcić w hordę pawianów!? Pardon, pawiany się przynajmniej iskają w ramach wzajemnego świadczenia uprzejmości!?
gad
2 lata temu
Politycy wzięli przykład z tępionych przez siebie celebrytów i załatwiają dla nas szczepionki poza Unią! Gratulacje! Ciekawe, kto się znowu przy tym obłowi ???
Teatr
2 lata temu
I kto tu mówił o sr_niu . I jak mają się czuć zwykli ludzie.
Katarzyna
2 lata temu
Jak za komuny wszystko po znajomości a szary człowiek jak się doczeka to zbraknie i niech umiera.Kiedy się oduczą tego łapówkarstwa.
Bankier
2 lata temu
nie dać im drugiej dawki!!!
Gosc
2 lata temu
Dzisiaj słuchałam wyjaśnień Pani Jandy. Akurat do tej Pani zadzwonili a szkoda, że nie do innych. Była bardzo zdenerwowana a na końcu nie omieszkala zaatakować TVP. Żadnej pokory
Ślązak
2 lata temu
Ludzie tego już nie idzie słuchać taka nienawiść jeden drugiego by utopił w łyżce wody obudźcie się. Ponoć jesteście katolikami
gość
2 lata temu
Temu państwu coś się pomyliło! Nie żyjemy już w PRLu!!!
gość
2 lata temu
Sprawa została dziś skierowana do prokuratury!! i dobrze!
POLAK
2 lata temu
To jest sport to są nerwy i andrenalina. Chłopak jest ambitny i chce wygrywać a tak w ogóle to przecież ma racje tylko on do tej pory skakał stabilnie i stąd jego ogromna przewaga nad Stochem w Pucharze Świata. Pamiętam jak Stoch po nieudanych konkursach miał fochy i w ogóle nie podchodził do wywiadów. Walka będzie do samego końca i oczywiście życzę naszym zwyciestwa!
Cata
2 lata temu
Po co takie głupie tłumaczenie niech się już wcale nie odzywa cala rodzina się zaszczepiła, dziwne zbiegi okoliczności się dzieją koło tej Pani jak jest coś do wzięcia to ona jest.. Aż mi się śniadanie cofa na samą myśl o pazerności. Pogarda dla takich ludzi to mało.
Sz#
2 lata temu
Cholera bierze!!! Co drugi się nie chce szczepić a tu afera, że ktoś z tego skorzystał!!! Manipulacja opinią publiczną i tyle! Gdybyś miał jeden z drugim taką możliwość skorzystał byś?czy dał byś pierwszeństwo królikom doświadczalnym ,by się przekonać, że dla ciebie to bezpieczne!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić