Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Koronawirus. Problemy polskich seniorów w Nowym Jorku

2
Podziel się

Polscy seniorzy mieszkający w Nowym Jorku mają problem z zapisaniem się na szczepienie i ustalenie terminu wizyty. Wszystko przez barierę językową lub nieumiejętność obsługi komputera. Pomóc próbuje polonijna organizacja społeczno-kulturalna Centrum Polsko-Słowiańskie (CPS).

Koronawirus. Problemy polskich seniorów w Nowym Jorku
Polscy seniorzy mogą mieć problemy w Nowym Jorku. (PAP)
bETOwTpN

Polscy seniorzy mogą mieć problemy z zapisaniem się na szczepienie. Dlatego też od stycznia prowadzone są działania, aby ich w tym wspomóc. Pomaga w tym Centrum Polsko-Słowiańskie.

Utrudnione szczepienie

Kontaktujemy się z klientami z naszej bazy danych, informując ich o szczepieniach i pytając, czy są tym zainteresowani. Przekazujemy im namiary na webside oraz numery telefonów z informacją, gdzie mogą się zarejestrować. Próbujemy też zgłaszać ich na spotkanie szczepienne - przekazuje Dorota Pacula.
bETOwTpP

Program zajmuje się 1000 osób w wieku powyżej 60 lat. Zdaniem dyrektorki głównym problemem jest komunikacja tylko w języku angielskim. Młodzi Polacy znający dobrze język i sprawnie obsługujący komputery nie mają problemów z zapisaniem się. Starsze osoby sobie nie radzą.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Warianty prof. Pyrcia. Nie wszystkie dobre
Seniorzy stoją często w obliczu bariery językowej. Większość z nich nie ma nawet kontaktu z komputerem. To nie jest ich generacja - zauważyła.
bETOwTpV

Ponadto dochodzą problemy techniczne. Coraz więcej osób kwalifikuje się na szczepienia i zapisanie się na wizytę może zająć długie godziny. Według danych podanych przez dyrektorkę pracownicy przekazali informacje w sprawie szczepień ok. 700 seniorom, a odpowiedziało blisko 100. Udało się zarejestrować 30 z nich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETOwTqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Zxc
8 miesięcy temu
Pół życia w Ameryce i nie nauczyć się języka. Gratulacje.
USA
8 miesięcy temu
To co tam polski senior robi , jak nie zna jezyka niech siedzi w polscce , a nie pcha sie do Ameryki no chyba ze przepracował tam ładnych kilka lat to chyba miał czas sie nauczyc jezyka .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić