Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KLS
|

Szczepienia w Polsce. Niepokojące doniesienia

132
Podziel się

Polacy na początku zachłysnęli się szczepieniami i dotrzymywali kroku takim krajom jak Niemcy czy Irlandia. Teraz? Daleko poniżej średniej...

Szczepienia w Polsce. Niepokojące doniesienia
Zdjęcie ilustracyjne (PAP)

Z danych podanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w Polsce wykonano 37,3 mln szczepień. W pełni zaszczepionych jest 19,5 mln osób. Dotyczy to jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson, jak i dwóch dawek szczepionek innych firm.

Na początku szło nam całkiem nieźle. Dotrzymywaliśmy kroku takim krajom jak Niemcy czy Irlandia.

Zmiany

Europa na tle innych kontynentów zdecydowanie przoduje jeśli chodzi o szczepienia. Według danych z serwisu Our World In Data zaszczepiono już 63 proc. mieszkańców Unii i ponad połowę Europejczyków. To aż 33 proc. wszczepionej populacji!

Najlepiej w zestawieniu wypada Portugalia - tam zaszczepiono już 85 proc. Polska - niestety teraz spada w zestawieniu. Jesteśmy nieco poniżej średniej dla wszystkich krajów kontynentu. Zaledwie w siedmiu krajach UE poziom wyszczepienia jest niższy niż w Polsce.

Trwają obecnie szczepienia trzecią dawką dla osób powyżej 50. roku życia oraz medyków. Czy reszta społeczeństwa da się namówić na ratujące życie szczepienie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(132)
greet
2 miesiące temu
Oprócz walki z wirusem trzeba u nas jeszcze walczyć z ludzką ciemnotą. Ale to media tak ludzi ogłupiają, nawet na o2 cytowane są przepowiednie jasnowidza.
Bat
3 miesiące temu
Włącz Myślenie.. Szpryca ratującą życie.. Dobre.. Ściema totalna..
RODO
4 miesiące temu
Dziś u lekarza rodzinnego - pyta mi się, czy się zaczepiłem a ja odpowiadam, że to jest moja prywatna sprawa i nie mam obowiązku pani tego ujawniać! Ona, że muszę, więc ja jej, proszę przedstawić mi przepis prawa, który mnie zobowiązuje do ujawniana pani tak wrażliwych moich danych osobowych?! Zamknęła się... z tego wynika, że lekarze rodzinni mają szpiegować ludzi i dostarczać gdzieś dane osobowe osób, które się nie zaszczepiły, co jak dla mnie, jest karygodne!!!
czytelnik
4 miesiące temu
Ratujące życie szczepienie? Radzę obejrzeć film na YT Co odkrył dr Franc po przebadaniu próbek i czym właściwie jest to Coś.To są dopiero jaja. ( Wiesłw Matuch) Polecam.
MedialneSzamb...
4 miesiące temu
Fake news na temat szczepionki jako cudowny lek, nie potwierdzone
chłop
4 miesiące temu
na chłopski rozum chory organizm wytwarza przeciwciała a co robi gdy jest nimi ciągle szprycowany ?????
1234567890
4 miesiące temu
Cieszcie z tego,że tak dużo Polaków się zaszczepiło nie narzekajcie- to wystarczy więcej nas nie będzie.
Becia
4 miesiące temu
Nie szczepią się ludzie co mają gówno w głowie , zero inteligencji , brak rozwoju , i patologia . Mądry zdrowy człowiek co dużo wie o życiu i świecie nie robi cyrków i szczepi się
Marinette
4 miesiące temu
Wystarczy obserwować swoją okolicę, znajomych, przyjaciół, rodzinę i już wszystko jest jasne. Argumenty z tv mijają się z tym co zaobserwujesz samodzielnie.
Marinette
4 miesiące temu
ratująca życie? no błagam...
mam
4 miesiące temu
Niech minister zdrowia powie publicznie czym się zaszczepił. Już wyciekły dane, jak obecna partia komunistyczna niszczy ludzi szczepionkami.
mark
4 miesiące temu
Dlaczego jest napisane,że ratujące życie szczepionki,a ile ludzi zmarło z powodu zaszczepienia,ludzie przejrzeli na oczy i wiedzą że te produkty medyczne są nic nie warte
niki
4 miesiące temu
lekarze będą dostawać kasę za agitację w przychodniach.. dziwne, że trzeba tak wszystkich przekupować.. przecież szczepionki to najwyższe dobro
Do O2
4 miesiące temu
Zbrodnie na ludzkości się nie przedawniają. A archiwum twarde dane trzyma
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić