aktualizacja 

Szczepionka firmy Pfizer. Wielka Brytania nie traci czasu

16

Przełom w badaniach nad szczepionką na koronawirusa to wielki moment dla całego świata. Jak się okazuje, pierwsze 10 milionów preparatów ma trafić do Wielkiej Brytanii do końca tego roku.

Szczepionka firmy Pfizer. Wielka Brytania nie traci czasu
Zdjęcie obrazowe. (Getty Images)

Na szczepionkę przeciw COVID-19 czekali wszyscy. Wyniki testów szczepionki od Pfizer i BioNTech przerosły jednak oczekiwania naukowców. Preparat ma ponad 90 proc. skuteczności.

Wielka Brytania już zamówiła szczepionki. Jak podaje Downing Street, do kraju ma trafić 40 milionów preparatów, a pierwsze 10 milionów jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Wszystko jednak zależy od rządu. Preparat musi zostać zatwierdzony w odpowiednich placówkach, ale nikt nie jest w stanie stwierdzić, jak długo to potrwa. Mimo wszystko Brytyjczycy mają nadzieję, że szczepionka na koronawirusa będzie dostępna jeszcze przed Sylwestrem.

Jeśli to się uda, najpierw zaszczepione zostaną osoby starsze. Preparat trafi w pierwszej kolejności również dla opieki medycznej. Późnej na szczepienia będą mogły liczyć osoby powyżej 50 roku życia z chorobami przewlekłymi.

Lista osób, które mogą liczyć na priorytetowe szczepienie została stworzona już pod koniec września. Jednak zarówno eksperci, jak i brytyjski rząd uspokajają. Choć wszyscy są optymistycznie nastawieni do preparatu - wdrożenie serii szczepień dla całego kraju to kwestia miesięcy.

Zobacz także: Waloryzacja emerytur 2021. Świetne wieści dla seniorów
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić