Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Szczepionka na COVID-19. WHO mówi o skutkach ubocznych

256

Skutki uboczne szczepionek przeciw COVID-19 powinny być przeanalizowane przez poszczególne państwa. WHO zwraca uwagę, że szczepionki niekoniecznie będą odpowiednie dla wszystkich osób, a zbadanie tego powinno leżeć w gestii władz państwowych. Kanada opracowała już specjalny program.

Szczepionka na COVID-19. WHO mówi o skutkach ubocznych
Szczepionka przeciw COVID-19. WHO mówi o skutkach ubocznych i apeluje do władz (Getty Images)

Szczepionka przeciw COVID-19. Jedna może nie być odpowiednia dla wszystkich

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zwraca uwagę, że szczepionki na koronawirusa mogą mieć skutki uboczne. Te powinny być natomiast zbadane przez poszczególne państwa.

Jedna szczepionka przeciw COVID-19 może nie być odpowiednia dla niektórych osób. W ich przypadku mogą natomiast sprawdzić się inne. WHO uspokaja.

Ludzie nie powinni się zbytnio martwić. Pamiętajmy, że jest wiele potencjalnych szczepionek, które jednocześnie będą wchodzić na rynek. Jedna szczepionka może nie być odpowiednia dla niektórych osób, ale już inna może – powiedziała rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia Margaret Harris podczas konferencji prasowej.

Kanada przygotowuje program wsparcia dla osób, które mają skutki uboczne po szczepionce na COVID-19

Jak przypomina TVP Info, Kanada dopuściła do użytku pierwszą szczepionkę na koronawirusa, wyprodukowaną przez Pfizer-BioNTech. Wkrótce mają się rozpocząć szczepienia. Niemniej już teraz kanadyjski rząd przygotował specjalny program wsparcia dla tych osób, które źle zniosą przyjęcie szczepionki.

Rząd Kanady mówi o skutkach ubocznych szczepionki na koronawirusa. Może pojawić się ból w miejscu wkłucia, który będzie miał różne natężenie. Prawdopodobne są także dreszcze, poczucie zmęczenia i gorączka. Są to normalne reakcje układu odpornościowego. Gdyby jednak pojawiły się poważne skutki uboczne, pacjent nie zostanie pozostawiony sam sobie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić