Jacek Dyrdak| 
aktualizacja 

Tajemnica wyszła na jaw?! Pokazali zdjęcia. Putin ma duży problem

299

Afera u Putina! Kraj jest pogrążony w walce z koronawirusem, a prezydent, zamiast harować w mroźnej Moskwie, wygrzewa się nad Morzem Czarnym? W kraju huczy od plotek.

Tajemnica wyszła na jaw?! Pokazali zdjęcia. Putin ma duży problem
Putin wyjechał nad Morze Czarne zamiast siedzieć w Moskwie? (Getty Images)

W dobie pandemii praca zdalna doskwiera wielu ludziom. Władimirowi Putinowi dała ponoć w kość do tego stopnia, że wielokrotnie opuszczał Moskwę i wyjeżdżał do Soczi, czyli do największego letniego kurortu w kraju. W położonym nad Morzem Czarnym mieście temperatury dochodzą teraz nawet do 17 stopni Celsjusza, podczas gdy w Moskwie spadają poniżej zera.

Sprawę ujawnił rosyjski portal śledczy "Proekt". Twierdzi on, że administracja Putina zaaranżowała jego biuro w Soczi w taki sposób, żeby do złudzenia przypominało to w Moskwie. Dzięki temu, kiedy prezydent uczestniczy w wideokonferencjach, wszyscy myślą, że jest w stolicy, a tymczasem może przebywać ponad 1,6 tys. km dalej.

Portal opiera swoje przypuszczenia na wykazie lotów prezydenckiego samolotu, a także na rozmowach z anonimowymi informatorami, którzy mają dysponować wiedzą o bliźniaczym biurze Putina.

Kreml wszystkiemu zaprzecza, ale wiadomość poszła w świat. Do sprawy odniósł się m.in. Aleksiej Nawalny, zawzięty krytyk Putina, który w Niemczech wraca do zdrowia po tym, jak został w Rosji otruty nowiczokiem (otrucie miało być celowe i motywowane politycznie).

To absolutnie w stylu Putina – kłamać nawet w tak drobnych sprawach – podsumował doniesienia portalu Nawalny.

Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla, wszystko dementuje. Twierdzi, że biura prezydenta w Moskwie i Soczi wcale nie są identyczna, a krążące ostatnio newsy stanowią "informacyjny atak" na Putina.

Prezydent ma wiele biur, ale żadne nie są identyczne – zapewnił Pieskow.
Zobacz także: Koronawirus. Milicja pobiła klientów w barze. Ignorowali ograniczenia
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić