BOB| 

Szczyt NATO. Andrzej Duda spotka się z ważnymi politykami. Co z Joe Bidenem?

77

Nadal nie wiadomo, czy uda się zorganizować spotkanie Andrzeja Dudy z Joe Bidenem. Prezydent Polski na pewno jednak będzie rozmawiać z Borisem Johnsonem i Emmanuelem Macronem.

Szczyt NATO. Andrzej Duda spotka się z ważnymi politykami. Co z Joe Bidenem?
Z kim spotka się Andrzej Duda na szczycie NATO? (AKPA)

W ostatnich dniach tematem numer jeden w polskiej polityce jest spotkanie Andrzeja Dudy z Joe Bidenem. Wszystko wskazuje na to, że głowa naszego państwa w najbliższym czasie nie będzie mieć okazji, aby porozmawiać z prezydentem USA.

Szczyt NATO. Z kim spotka się Andrzej Duda?

W Brukseli zaczyna się szczyt NATO, w którym Duda będzie uczestniczyć. Wiadomo już, że czekają go spotkania bilateralne z innymi wpływowymi politykami.

Dzień zaczyna się od spotkania prezydentów Polski i Francji; jeszcze przed szczytem NATO odbędzie się szczyt polsko-francuski tutaj w Brukseli; prezydent Duda spotyka się z prezydentem Macronem, potem mamy umówione spotkanie z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem - mówi w Polskim Radiu Krzysztof Szczerski, szef Biura Polityki Międzynarodowej.

Wiadomo też, że Duda spotka się z prezydentem Macedonii Północnej Stawo Pendarowskim. Szczerski także dodał, że nie ma powodów, aby martwić się o relacje z USA.

Nie ma dziś kryzysu w relacjach polsko-amerykańskich. Polska jest nadal ważnym sojusznikiem w ramach NATO, a USA są nadal ważnym sojusznikiem Polski w ramach NATO - tłumaczy.
Zobacz także: Andrzej Duda oceniony bez litości. "Miałkość prezydentury jest gigantyczna"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić