Jacek Dyrdak| 
aktualizacja 

Szef WHO przemówił. Świat w potrzebie. Sprawa jest pilna!

112

Szef WHO wygłosił oświadczenie na koniec 2020 roku. Mówił o trudnej walce z koronawirusem i przed nadejściem roku 2021 zaapelował do całego świata. Podkreślił, że w trybie pilnym potrzeba 4 miliardów dolarów.

Szef WHO przemówił. Świat w potrzebie. Sprawa jest pilna!
(YouTube)

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus zaznaczył, że pandemia koronawirusa spowodowała śmierć wielu ludzi na całym świecie. Jednocześnie dodał, że jeszcze nigdy w historii ludzkości reakcja świata nauki na taki kryzys nie była równie szybka, szeroka i skuteczna.

Dzięki mobilizacji naukowców w ciągu niespełna roku od wybuchu pandemii udało się opracować szczepionkę. Daje ona, jak stwierdził dr Tedros, nadzieję na to, że pandemię uda się zatrzymać.

Ale aby chronić świat, musimy się upewnić, że zaszczepieni zostaną wszyscy szczególnie zagrożeni ludzie – nie tylko w tych krajach, które stać na szczepionkę – oświadczył dr Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Żeby tak się stało, COVAX potrzebuje pilnie nieco ponad 4 miliardów dolarów na zakup szczepionek dla krajów o niskich i średnich budżetach – dodał.

COVAX to globalny program, który ma na celu zapewnienie szczepionek przeciw COVID-19 osobom najbardziej potrzebującym. Powstał m.in. z inicjatywy WHO. Do tej pory dzięki programowi udało się zapewnić dostęp do 2 milionów dawek szczepionki.

Zakup kolejnych szczepionek ma być "wyzwaniem, któremu musimy sprostać w nowym roku", mówił szef WHO.

Na końcu tunelu jest światło, dotrzemy tam razem. WHO jest z wami – jesteśmy rodziną i jesteśmy w tym razem. Życzę wam i waszym bliski spokojnego, bezpiecznego i zdrowego nowego roku – powiedział dr Tedros Adhanom Ghebreyesus.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić