o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Szejk więzi córkę. Wstrząsająca wideo księżniczki Latify

9
Podziel się

Córka władcy Dubaju ma być od lat więziona przez swojego ojca. BBC News opublikowało fragmenty nagrań, które przerażona księżniczka Latifa wysyłała swoim znajomym.

Szejk więzi córkę. Wstrząsająca wideo księżniczki Latify
(Getty Images)
bEiDXwLF

Niepokojące doniesienia docierają ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Władca Dubaju, szejk Mohammed bin Raszid al Maktum ma od lat więzić jedną ze swoich córek. Rodzina monarchy jest ogromna, składa się z 6 żon i co najmniej 30 dzieci. Jednak o księżniczce Latifie zrobiło się ostatnio szczególnie głośno.

Księżniczka Latifa od lat ma być więziona przez swojego ojca. Córka władcy od lat próbuje bezskutecznie uciec ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jej pierwsza próba ucieczki miała miejsce w 2002 roku. Nastolatka chciała zbiec do Omanu. Została jednak przyłapana na granicy. Po tym wydarzeniu była więziona za karę przez 3 i pół roku. Z jej relacji wynika, że poddawano ją wtedy torturom.

bEiDXwLH
Jeden facet mnie trzymał, a drugi mnie bił - opowiada Latifa.

Druga próba ucieczki

Latifa po wielu latach podjęła kolejną próbę ucieczki. Zdecydowała się na nią dopiero w 2018 roku. Przez 16 lat planowała kolejne podejście, aby tym razem zakończyło się sukcesem. Pomóc jej w tym miał Hervé Jaubert, były francuski szpieg i oficer marynarki. W przeszłości udało się jemu uciec władzom Dubaju z powodu problemów finansowych. Uwięziona opublikowała nagranie, w którym narzekała na swoje życie pełne ograniczeń.

Nie wolno mi prowadzić samochodu, nie wolno mi podróżować ani w ogóle opuszczać Dubaju (...) Nie opuściłam kraju od 2000 r. Bardzo prosiłam, żeby móc po prostu podróżować, studiować czy zrobić cokolwiek normalnego. Nie pozwalają mi na to. Muszę stąd wyjechać - mówiła księżniczka.
bEiDXwLN

Celem ucieczki księżniczki było USA. Tam chciała ubiegać się o azyl. W lutym 2018 roku postanowiła zrealizować swój plan. Latifa spotkała się w centrum Dubaju z przyjaciółką Tiiną Jauhiainen. Po przebraniu się wsiadła do auta Finki i udała się z nią w stronę granicy Omanu. Stamtąd wypłynęła statkiem na wody międzynarodowe. Niestety 4 marca u wybrzeży Goa w Indiach na pokład weszli żołnierze i komandosi, którzy użyli wobec kobiet granatów dymnych. Następnie z użyciem siły uprowadzili księżniczkę do "domu".

Zmartwiona przyjaciółka

Fińska przyjaciółka jest zmartwiona losem księżniczki. Ta odezwała się do niej dopiero w 2019 roku. Fragmenty rozmów opublikowało BBC News w lutym bieżącego roku. Latifa przyznała w nich, że przebywa w willi, która została przekształcona w więzienie. Codziennie pilnuje ją kilku policjantów. Kobieta nagrywa wiadomości w toalecie, gdyż jest to jedyne pomieszczenie, w którym może zamknąć drzwi.

Wszystkie okna są zakratowane. Na zewnątrz jest pięciu policjantów, a w środku dwie policjantki. A ja nie mogę nawet wyjść na zewnątrz, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza. (...) Każdego dnia martwię się o swoje bezpieczeństwo i życie. Nie wiem, czy uda mi się przetrwać tę sytuację. Policja zagroziła mi, że będę siedzieć w więzieniu przez całe życie i nigdy więcej nie zobaczę słońca - przyznała księżniczka.
bEiDXwLO

Mohammed bin Raszid al Maktum

Mohammed bin Raszid al Maktum od 2006 roku jest władcą Dubaju. Od tamtego czasu sukcesywnie przekształca go w miasto luksusu i bogactwa. Fortunę szejka szacuje się na około 14 miliardów dolarów. Posiada 99,67 proc. udziałów w Dubai Holding. Ma również liczne nieruchomości w Wielkiej Brytanii. Książę zasłynął swoim ślubem w 1979 roku, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako "Najdroższe wesele". Na miesięczne uroczystości wydano w przeliczeniu na dzisiejszą wartość dolara, 100 mln.

bEiDXwLP
Zobacz także: Borys Budka odpowiada Szczepanowi Twardochowi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiDXwMi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
afrykaner
4 miesiące temu
kraje arabskie powinny zostać zbombardowane.
aaa
4 miesiące temu
Chęć pomagania mię zmusiła jednak nie bo źle się to skończy z czasem.
aaa
4 miesiące temu
Za zgodą i błogosławieństwem rodziców na udany związek czemu nie.
bEiDXwMj
Ula
4 miesiące temu
A gdyby wiezil inna to by nie było wstrząsające?
Mohamed
4 miesiące temu
Tragedia
lelek
4 miesiące temu
Wszyscy arabowie powinni pracować przy sprzątaniu. Biały człowiek mógł podbić ich wszystkich i zagarnąć wszystkie bogactwa. Niestety, głupi humanitaryzm, źle pojęta "dobroć" sprawiły że jesteśmy na wiginięciu. Inni nie będą się z nami cackać
Viki
4 miesiące temu
Niech nie narzeka... Ma w końcu sporo kasy...
ziobro
4 miesiące temu
po układzie, przestępczość rządzi nie no ja też... lubię się odurzyć z tym że wiem co robię
ehhh
4 miesiące temu
szkoda jej
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić