o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Sześciu tajniaków i tekturowe krzyże. Absurdy warszawskiej policji

476
Podziel się

Poniedziałkowe uroczystości z okazji obchodów 3 maja przebiegały w Warszawie spokojnie. Mimo podwyższonego ryzyka i wizyt głów kilku państw, policjanci mówią, że obchody przebiegały spokojnie. Ale nie zabrakło kilku absurdów, np. "obstawienia" przez policję aktywistki feministycznej, Babci Kasi.

Sześciu tajniaków i tekturowe krzyże. Absurdy warszawskiej policji
Warszawa, 03.05.2021. Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja (PAP, PAP/Radek Pietruszka)
bEJLFxMB

Mimo dużego napięcia, obchody 230. rocznicy podpisania Konstytucji Majowej przebiegły bez ekscesów. Warszawscy policjanci mówią, że długi majowy weekend był niespotykanie spokojny. Nie brakowało jednak zdarzeń absurdalnych.

Nic się nie działo. Miało być "grillowanie kaczki", czyli jakiś dziwny happening ludzi chyba z Lotnej Brygady Opozycji na Żoliborzu, ale obyło się bez tego. Taki spokój, że aż dziwnie - mówi policjant z Warszawy.
bEJLFxMD

A siły zmobilizowane do "obstawienia" uroczystości były całkiem spore. Na nogi postawiono całą warszawską prewencję i ok. 160 kryminalnych. Ci akurat mieli zajęcie.

Zobacz także: Majówka pod nadzorem policji. Za brak maseczki słony mandat

Babcia Kasia i tajniacy

Na Krakowskim Przedmieściu pojawiła się Babcia Kasia i trzeba było sprawdzać, co robiła. Pilnowało jej sześciu tajniaków ze służby kryminalnej: z Wydziału Kryminalnego KSP i Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP. Tych, którzy obstawiali wizytę głów państw - mówi nasz rozmówca.
bEJLFxMJ

Brzmi śmiesznie? Owszem, ale jest raczej smutne. Wydział terroru kryminalnego przeznaczony jest - teoretycznie - do spraw dochodzeń, związanych z poważnymi przestępstwami: zabójstwami, porwaniami, wymuszaniem okupów i haraczy.

Jak słyszymy, policyjna obserwacja towarzyszyła aktywistce od Krakowskiego Przedmieścia aż do Żoliborza. Wysłaliśmy w tej sprawie pytania do Komendy Stołecznej. Czekamy na odpowiedzi.

bEJLFxMK

Tekturowe krzyże

W mediach społecznościowych pojawiły się także zdjęcia z pl. Piłsudskiego. Aktywiści związani z Lotną Brygadą Opozycji złożyli tam kwiaty i tekturowe krzyże, w hołdzie ofiarom pandemii. Policyjni technicy obfotografowali je i mierzyli.

Oprócz tego policjanci przekonują, że w poniedziałek kulało zabezpieczenie logistyczne i aprowizacja.

bEJLFxML
Był zawsze catering, dla pilnujących uroczystości, a teraz tylko cienka kawa w jednym z hoteli i to wszystko - mówi jeden z funkcjonariuszy.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJLFxNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(476)
Polks
5 miesięcy temu
Jak jeszcze upadnie na prestiżu polska policja jak się nie wstydzą że zrobiono z nich pachołków bezprawia to bardziej honorowa była komunistyczna milicja która powiedziała dość i odmówiła wykonywania rozkazow
ak001
6 miesięcy temu
Policja to była za wolnej Polski. Teraz znów mamy Milicję.
realista
6 miesięcy temu
Ja mieszkając na prowincji, a mówiąc dokładniej "na zadupiu" zawsze miałem i mam szacunek dla policji, ponieważ wielokrotnie widzę jak sprawdzają prędkość pojazdów i tym samym poprawiają bezpieczeństwo na drogach, kilka lat temu widziałem akcję policji obezwładniającej złodziei kieszonkowych. Ubolewam, że politycy w osobach np. Pan Kamiński ułaskawiony od kary aktualny szef policji na rozkaz Pana Kaczyńskiego - nieformalnego dyktatora Polski strzelił policjantom i sobie w kolano upolityczniając działania Policji i jednocześnie sprowadzając działania policji do ideologicznych zakazów i nakazów hierarchów kościelnych. Głównie z tego powodu dużo policjantów odejdzie za służby, ponieważ nie da się pracować, gdy po budynku buszuje kapelan- cenzor w stopniu wysokiego oficera i wymusza na policjantach klękania przed nim, nie cofania się , gdy polewa ich wodą (rzekomo święconą ) itd. Dużo doświadczonych policjantów z policji odeszło głównie z powodów atmosfery w pracy. Ministerstwo Pana Kamińskiego musi latać dziury w etatach i zatrudnia ludzi prawie surowych i tacy ludzie będą mieć w wykonywaniu obowiązków służbowych dużo problemów. A w przypadku zrobienia przez takiego policjanta błędu ( w trakcie dużego stresu i szybkości działania), to policjant będzie karany , a nie wysocy stopniem oficerowie, którzy dopuścili człowieka o wątpliwych kwalifikacjach do slużby. Z chwilą , gdy kapelani/cenzorzy znikną z komend policji oraz z chwilą, gdy policja autentycznie będzie odpolityczniona atmosfera w policji ulegnie poprawie. Ale czy ci czarni tak łatwo zrezygnują z posady bardzo dobrze opłacanej. trzeba zadać pytanie: na podstawie jakiego aktu prawnego kapelani otrzymują wysokie stopnie oficerskie? Odp; prawdopodobnie na podstawie umowy z Watykanem zwanej konkordatem. A gdzie szkolenie tych biznesmenów-fanatyków ?
bEJLFxNf
slav
6 miesięcy temu
No przecież baba kasia zasługuje aby ją chronić ...przede wszystkim przed sobą. Zrobi sobie krzywdę to dziwactwo lub komuś innemu i będzie dramat
Saszetka
6 miesięcy temu
Była kawa, ale bez naparzania, więc mało słodka.
zygmunt999
6 miesięcy temu
"Jak powiedział nasz rozmówca:" i tu można pisać co się chce bez odpowiedzialności. "6 kryminalnych" - no pewnie wzięli się za ręce a ją w środku - Jeden by starczył na 6 takich nawiedzonych babć. A to, że wysłano zapytanie i czekają na odpowiedź to próba wykazania wiarygodności tego artykułu. Tylko po co taki wpis? By co - udowodnić marnotrawienie funduszy? A jakby była zadyma toby był artykuł, że nie było ochrony. I tak w kółko do znudzenia będą nas polaryzować "wolne i obiektywne" media.
Ech...
6 miesięcy temu
"Był zawsze catering, a teraz tylko cienka kawa"? A kanapki ze sobą wziąć, to nie łaska? Poza tym, psy karmi się raz dziennie!
Jacek-3
6 miesięcy temu
"Potrzebny jest maszynista, którym jest On: towarzysz, wódz, komunista - Stalin - słowo jak dzwon!..." Jarosław, Jarosław, Jarosław...
emeryt
6 miesięcy temu
Przecież babcia Kasia ma dużo piesków i wszystkie po kolei musi wyprowadzić na spacer
Aad
6 miesięcy temu
Jak idę do pracy to sam muszę przygotować sobie prowiant na przerwę. Wielce niezadowoleni bo kateringu nie było. I dobrze bo by tyko siedzieli zamiast pracować.
Aqq
6 miesięcy temu
Jakie pilnowanie taka kawa.
emeryt
6 miesięcy temu
"Był zawsze catering, dla pilnujących uroczystości, a teraz tylko cienka kawa w jednym z hoteli i to wszystko - mówi jeden z funkcjonariuszy. " Wy nawet na Pedigree PAL nie zasługujecie.
bob
6 miesięcy temu
pismilicja i pislandia.
bEJLFxMX
senior
6 miesięcy temu
Pozdrawiam Babcię Kasię serdecznie :)))
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić