o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Rzucał racami 11 listopada. Podpalił mieszkanie. Jest akt oskarżenia

5
Podziel się

Piotr K., przemierzając al. 3 Maja w towarzystwie znajomych i całego tłumu, zgromadzonego 11 listopada 2020 podczas Marszu Niepodległości w Warszawie, rzucił racą, próbując trafić w wywieszoną na balkonie flagę LGBT. Nie trafił. Podpalił za to mieszkanie obok. Jest akt oskarżenia.

Rzucał racami 11 listopada. Podpalił mieszkanie. Jest akt oskarżenia
Próbowali podpalić flagę LGBT wywieszoną na balkonie. Trafili w inne mieszkanie, które zapłonęło. (Twitter)
bEJMakhx

Piotr K. został właśnie oskarżony o spowodowanie pożaru w mieszkaniu przy al. 3 Maja, podaje WawaLove. Akt oskarżenia trafił właśnie do sądu. Mężczyzna nie przyznał się do winy, twierdząc, że raca, która podpaliła mieszkanie, nie była jego racą, ale kogoś, kto także rzucał racami "za jego plecami".

Mężczyzna twierdził, że jego raca odbiła się od kamienicy i spadła na ziemię. (...) Mężczyźni [koledzy Piotra K., których także przesłuchano - [przyp. red.] – podobnie jak oskarżony - utrzymywali, że do pożaru przyczynił się 'człowiek w ciemnej odzieży'. Świadkowie przyznali, że oni także rzucali racami, ale ich celem nie było zniszczenie cudzego mienia, tylko 'kolorowej szmaty' - podaje PAP.
bEJMakhz

Przez przypadek podpalił mieszkanie artysty Stefana Okołowicza. Wszyscy maszerujący wtedy al. 3 Maja widzieli płomienie. Straty oszacowano na 4,3 tys. złotych. Tak ocenił je rzeczoznawca.

Nie trafił tam, gdzie chciał, zniszczył natomiast elewację budynku, drzwi balkonowe i próg lokalu zajmowanego przez artystę Stefana Okołowicza, który miał tam swoją pracownię - opisuje PAP.

Policji udało się ustalić tożsamość rzucającego racami mężczyzny. To 36-letni Piotr K.

Na początku nikt nie wiedział, kim jest mężczyzna, odpowiedzialny za podpalenie mieszkania, o którym rozpisywały się 11 listopada niemal wszystkie media. Wkrótce jednak w internecie, dzięki nagraniom obywateli, użytkownicy rozpoznali mężczyznę. Wciąż jednak jego tożsamość nie była znana.

bEJMakhF

Wkrótce policja z Białegostoku, przeprowadzając śledztwo, dotarła do nagrań monitoringu, które wskazały sprawcę. Piotr K. został zatrzymany.

Zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o podpalenie mieszkania było możliwe dzięki współpracy policjantów z Warszawy i Białegostoku. Funkcjonariusze ustalili tożsamość 36-latka między innymi dzięki nagraniom monitoringu - informowała wówczas policja.

Przyszłość Piotra K. zależy od przebiegu rozpraw i decyzji prokuratury. Po zatrzymaniu próbował on opuścić kraj i "wyjechać do jednego z krajów Beneluksu", podaje WawaLove. Jednak jego plan się nie powiódł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJMakia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Arturos
6 miesięcy temu
Prawicowiec Homofob a probowalem uciec do krajow Beneluxu najbardziej otwartych I liberalnych o ironio Mam nadzieje ze pojdzie do wiezienia
Ki diabeł?
6 miesięcy temu
Gdyby ktoś trenował na długo wcześniej by nie trafił a tutaj? Co za cel...i to rzucana a nie wystrzelona....
Hm?
6 miesięcy temu
Którędy niby ta raca tak celnie wleciała do mieszkania zamkniętego podczas nieobecności i czy rozpoznano racę rzucającego.
bEJMakib
ToJo
6 miesięcy temu
Racami się nie rzuca, race się wystrzeliwuje!
Nick
6 miesięcy temu
Dlaczego piszą tylko o tym że zniszczono elewację i mienie a nie piszą że takie czyny naraziły zdrowie i życie wielu osób, mieszkańców tego bardzo dużego przedwojennego domu. A swoją drogą trzeba być skończonym kretynem bez odrobiny wyobraźni żeby rzucać racami w budynek mieszkalny!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić