Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 

Szlaki na Śnieżkę znów otwarte. Ale jest bardzo ważne ostrzeżenie

2

Piękny prezent dla wszystkich turystów chcących zdobyć Śnieżkę zrobili GOPR-owcy na spółkę z zarządcami Karkonoskiego Parku Narodowego (KPN). Droga Jubileuszowa została oficjalnie otwarta 1 maja po zimowej przerwie. A to nie jedyne otwarte tego dnia szlaki. Ale uwaga, w Karkonoszach mocno wieje.

Szlaki na Śnieżkę znów otwarte. Ale jest bardzo ważne ostrzeżenie
Szlaki na Śnieżkę otwarte. Uwaga na wyjątkowo porywisty wiatr (Twitter, Wikipedia)

Wyjątkowo słoneczna majówka sprzyja wycieczkom górskim. GOPR-owcy i KPN sprawdzili szlaki górskie i zdecydowali się otworzyć kilka z nich.

Po pozytywnej opinii GOPR-u od jutra, 1 maja, oficjalnie otwarte zostają odcinki szlaków: niebieski na Śnieżkę czyli Droga Jubileuszowa i żółty szlak przez Biały Jar. Służby Parku już dziś zdemontują tam bariery. Czekamy na decyzję w sprawie szlaku przez stok Wielkiego Szyszaka - podał na platformie X Karkonoski Park Narodowy.

Jednocześnie władze Parku przestrzegają, że na niebieskim szlaku na Drodze Jubileuszowej, w zimie uszkodzone zostały murki. Są oznaczone i odgrodzone, ale mimo to, KPN wydał ostrzeżenie, żeby na nie nie wchodzić. W przeciwnym wypadku może się to skończyć tragicznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Szwajcaria Kaszubska" zachwyca. "Wszystko tam znajdziemy"

Otwarty został też szlak na Wielki Szyszak. Chodzi dokładnie o część czerwonego szlaku na odcinku między stokami Wielkiego Szyszaka od Śnieżnych Kotłów do obniżenia pod Śmielcem.

GOPR-owcy razem z KPN przestrzegają, żeby zważywszy na piękną pogodę, nadal zachować czujność i respekt w stosunku do gór i potrafiącej wyjątkowo szybko zmieniać się na dużych wysokościach pogody.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dla osób chcących wybrać się na Śnieżkę w najbliższych dniach mamy też złą wiadomość. Wieje tam wyjątkowo silny wiatr.

Na Śnieżce jest 9 w skali Beauforta. Wiatr osiąga 83 km/h a w porywach 119 km/h - czytamy w ostrzeżeniu na stronie kpn.gov.pl

Być może warto odpuścić najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów i wybrać się na mniej wymagającą wycieczkę. Poniżej podpowiadamy, gdzie można to zrobić.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić