aktualizacja 

Szokujące sceny na froncie. Rosjanie pokazali nowatorski "pancerz"

Na nietypowy pomysł wpadli rosyjscy żołnierze. Na jednym ze swoich czołgów postanowili zrobić dodatkowy... "drewniany pancerz" ze skrzynek po amunicji. Jak widzimy na kolejnym zdjęciu, nie pomogło to jednak żołnierzom Władimira Putina w walce z ukraińską armią. Kolejny czołg został zniszczony.

Szokujące sceny na froncie. Rosjanie pokazali nowatorski "pancerz"
Drewniany pancerz Rosjan. Szokujące sceny na froncie (X)

Wielu rosyjskich żołnierzy jest nieprzygotowanych do wojny z Ukrainą. Jest to wina całego systemu w Rosji, bowiem wielu poborowych trafia na front bez odpowiedniego przeszkolenia i odpowiedniego sprzętu. Z pewnością nie są przygotowani do takich działań jak na froncie w Ukrainie.

Swoje robi także propaganda rosyjska, która od początku wojny mówiła jedynie o "specjalnej operacji wojskowej" lub w walce z nazistami. Być może właśnie z tego powodu biorą się irracjonalne zachowanie rosyjskich żołnierzy. Nikt nie mówi im, co tak naprawdę czeka w Ukrainie.

Nic więc dziwnego, że momentami jesteśmy świadkami kuriozalnych zachować Rosjan na froncie. Jedno z nich zostało udokumentowane w sieci, jednak pomysł szybko spalił na panewce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przekazanie broni Ukrainie. Ekspert ostrzega
Czego orkowie nie założyli na tego T-72B3... Jest i trał, grill, dodatkowy "drewniany pancerz" ze skrzynek po amunicji... - czytamy w mediach społecznościowych.

Warto jednak zaznaczyć, że realne rosyjskie straty mogą być większe, ponieważ nie wszystkie zniszczenia są uchwycone na nagraniach, a wraki fotografowane.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Najliczniejsze czołgi w armii Władimira Putina

Czołgi T-72B3, które są produkowane od 2011 r., stanowią najliczniejszy typ maszyn w rosyjskiej armii. Pojazdy są wyposażone w nowoczesny system kierowania ogniem o nazwie Sosna-U. Jest on oparty na pochodzących z Francji termowizyjnych kamerach Catherine-FC.

Rosjanie, na podstawie informacji z raportu "The Military Balance 2021", mieli na stanie w 2021 r. 1150 egzemplarzy, ale najpewniej w 2022 r. było ich trochę więcej. Aktualnie z listy prowadzonej przez grupę Oryx wynika, że wizualnie potwierdzono stratę 342 egzemplarzy.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić