Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Odsłonił to lodowiec. Szwajcaria poruszona odkryciem

224
Podziel się:

W wyniku topnienia lodowca udało się rozwiązać tajemniczą sprawę sprzed 50 lat. Na powierzchni pojawił się wrak samolotu, który rozbił się w 1968 roku i przez ponad pół wieku nie można było go odnaleźć.

Odsłonił to lodowiec. Szwajcaria poruszona odkryciem
Lodowiec odsłonił prawdę (Twitter)

Globalne ocieplenie z roku na rok jest coraz bardziej widoczne. Ekstremalnie wysokie temperatury podczas tegoroczne lata na terenie całej Europy wywołały nieodwracalne skutki. Wśród nich są m.in. topniejące lodowce, których rozmiar cięgle się zmniejsza. Negatywny skutek ma też niekiedy inne następstwa, co pokazał niesamowity przypadek ze Szwajcarii.

Szwajcarzy żyją rozwiązaniem tajemnicy sprzed ponad pół wieku. W wyniku wysokich temperatur w czasie tegorocznego lata zmalały rozmiary lodowca Aletsch, położonego w południowej części kraju. Niedawno szwajcarskie media poinformowały, że w wyniku stopnienia części pokrywy na powierzchni ukazał się wrak samolotu, który rozbił się tam w 1968 roku. Szczątki zostały odkryte przez jednego z przewodników turystycznych. Sprawa wywołała ogromne poruszenie.

Do tragicznego zdarzenia doszło w 1968 roku. Na pokładzie maszyny znajdowali się nauczyciel oraz lekarz wraz z synem. Szwajcarzy podróżowali z Zurychu, jednak ich maszyna się rozbiła. Ze względu na ograniczoną technologię 54 lata temu nie udało się zarówno zlokalizować, jak i wydobyć wraku. Według ujawnionych informacji oprócz wraku znaleziono również szczątki ciał ofiar. Oficjalne potwierdzenie ich tożsamości jest kwestią czasu.

Dochodzenie wykazało, że części pochodziły z wraku Piper Cherokee, rejestracja HB-OYL, który rozbił się w tym miejscu 30 czerwca 1968 roku - poinformowały służby.

Lodowce odkrywają tajemnice

Ostatnimi czasy lodowce odkrywają coraz więcej tajemnic sprzed lat. Dwa tygodnie temu na lodowcu Stockji, położonym na północny zachód od Matterhornu, znaleziono ludzkie szczątki. Jak na razie nie wiadomo, kim była odnaleziona osoba. Szwajcarskie media ujawniły, że lista osób zaginionych na tym terenie, sporządzona przez policję Valais, ma około trzech stron.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(224)
nick
miesiąc temu
Ale to oznacza ,że w 1968 roku była taka pokrywa śnieżna jak dzisiaj a nie żadne globalne ocieplenia
xcbgh
miesiąc temu
a wiecie że pod lodowcami jest 91 wulkanów . ocieplenie klimatu przez spaliny a pod lodowcem wulkany : )
qaz
miesiąc temu
tzn. że 50 lat temu był taki sam poziom lodowca jak dziś czyli czekamy aż u nas wyrosną palmy których skamieliny kiedyś wykopano jednej z naszych kopalni
iza
miesiąc temu
wystarczy przesledzic zmiany na ziemi poprostu czeka nas zmiana klimatu i to czy nam sie podoba czy nie,czy bedziecie uciskac ludzi swoimi klimatycznymi podatkami czy nie, widac ze wszystko przemija i to noramlana kolej rzeczy
Nico
miesiąc temu
Dlaczego ci z peo nie wiedzą że są pośmiewiskiem
Twój nick
miesiąc temu
Jeszcze w tym roku PIS załatwi nam: ✅brak: cukru, mleka, leków, pieczywa, węgla, benzyny, gazu, prądu, ✅galopującą drożyznę, ✅inflację, ✅rekordowe zadłużenie kraju, ✅korupcję, ✅biedę, ✅chrust, ✅kolejki, ✅wirusy, ✅cenzurę, ✅protesty, ✅modły, ✅skażone rzeki i morze, ✅wysokie mandaty, ✅rekordowe ilości śmieci przywożone z całego świata do Polski i ✅polski ład.
POPIS77
miesiąc temu
ciekawe kiedy pis odkryje prawdę o swojej głupocie
Nemeczek
miesiąc temu
Technicznie. Samolot spadł, ale przecież nie wbił się w lodowiec na parę metrów wgłąb. Więc jakim cudem dopiero topnienie lodu odsłoniło wrak?
Wróg głupoty
miesiąc temu
Czyli obecny poziom lodoeca jest taki jak w 1968r. To wyedy też było ocieplenie klimatu?
Cześć
miesiąc temu
Problem się zacznie gdy stopnieje jeszcze parę metrów lodowców horoby epidemia horoby których nie znamy. To będzie problem ludzkości.
Elf
miesiąc temu
Jeśli nie mogli go znaleźć, to nie mogli go wydobyć, przetransportować itd. Myśl człowieku o tym co piszesz i czytaj po napisaniu
Realista
miesiąc temu
Znaleziono żywych jak siedzą obok wraku przy ognisku przez te parę lat🤔
popi
miesiąc temu
spokojnie WolnaKorea022 widocznie ziemia ma dosyc insektow typu czlowiek i pomalu zrobis sama pozadek z nami
Noname
miesiąc temu
Globalne ocieplenie nie lubi Polski. U nas ten rok jest wyjątkowo zimny. Od czasu do czasu jakiś upał, ale potem zimno pochmurno i deszczowo.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić