o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

"Ta pannica wygląda korzystnie". Oburzenie w sieci. Profesor ukarany

204
Podziel się

Zawrzało na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Za niesmaczny komentarz na Facebooku ukarany został prof. Jerzy Smulski, wykładowca na Katedrze Historii Literatury Polskiej i Tradycji Kulturowej w Instytucie Literaturoznawstwa UMK.

"Ta pannica wygląda korzystnie". Oburzenie w sieci. Profesor ukarany
UMK (Wikimedia Commons)
bEqZYidN

Wszystko zaczęło się 29 maja. Właśnie tego dnia na profilu "Polonistyka UMK" w mediach społecznościowych opublikowano plakat promujący studia drugiego stopnia na kierunku "Filologia polska".

Na grafice można zobaczyć studentkę otoczoną książkami. Post postanowił skomentować profesor UMK Jerzy Smulski.

bEqZYidP
Ta pannica na zdjęciu wygląda korzystnie - napisał wykładowca.

Komentarz wzbudził spore oburzenie. Zareagować postanowił samorząd studencki, który poinformował o zajściu władze uniwersytetu, a także rzeczniczkę ds. równości UMK.

bEqZYidV

Toruń. Prof. Smulski był już karany

Portal ototorun.pl przypomina, że kilka lat temu profesor Smulski był upominany przez ówczesnego rektora UMK prof. Andrzeja Tretyna. Wszystko dlatego, że dostawał on skargi od studentów.

Tym razem niesmaczny komentarz profesora trafił pod lupę kolegium rektorskiego. Wspomniane źródło podaje, że ostatecznie uczelnia nałożyła na naukowca oficjalną karę. Otrzymał upomnienie - karę dyscyplinarną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqZYieq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(204)
Andrzej
miesiąc temu
Wygląda korzystniej niż filozofia.
Ja2
miesiąc temu
Dowalił. 25 lat lekką ręką!!!
mądrala
miesiąc temu
Co a może nie wygląda korzystnie ?
bEqZYier
Karol
miesiąc temu
Płaska jak deska z tartaku :))))
izabela
miesiąc temu
Ukarać należy przede wszystkim tego, kto zatwierdził taki plakat jako promujący działalność uczelni.
antyfan
miesiąc temu
Czyją uwagę ma przykuwać ten plakat? Profesor powiedział, to co każdy widzi. Władze uczelni i ten, kto donosił, powinni się leczyć. Podtekst plakatu jest ewidentny. Jeśli już ktoś powinien zebrać na garba, to osoba, która zatwierdziła, a następnie pozwoliła, by taki plakat się pojawił. Dla mnie, wygląda jak reklama nocnych korepetycji. Rozumiem, że gdyby tam był student w takiej pozie, to komentarz był by OK, bo taki postępowy...
fghfd
miesiąc temu
Dlaczego zajęli się wypowiedzią profesora zamiast plakatem? Gdzie równouprawnienie? Na plakacie powinien jeszcze być student w częściowo rozpiętej koszuli.
3c24
miesiąc temu
są profesorowie na uj, czy na uw, którzy powinni opuścić uczelnię za naprawdę ciężkie wypowiedzi... a w wypowiedzi prof. nie widzę nic niestosownego, on raczej chciał podkreślić niestosowność tego plakatu, po prostu
mojaopinia
miesiąc temu
ja nie widzę nic złego w wypowiedzi pana profesora, przede wszystkim jest ona niewłaściwie odbierana (jako seksizm), ale moim zdaniem ma ona zupełnie inną intencję - profesor chciał cynicznie moim zdaniem pokazać niestosowność przedstawienia tego plakatu, została ukarana niewłaściwa osoba; nie okłamujmy się, ale to plakat jest niestosowny, a nie wypowiedź profesora, tak nie przyciąga się studentów do uczelni i to do takiego kierunku, przez reklamę 3/4 "ciała" na łóżku (ludzi jak już to przedstawia się z twarzą!), a potem zdziwienie....
metafizyk
miesiąc temu
teraz na uczelniach wykładowcy będą mili jak w amerykańskich filmach "Wszystko co powiesz może być użyte przeciwko tobie"
TOm
miesiąc temu
Socjaliści mają duże doświadczenie w ograniczeniu wolnoiści słowa. Poprawność polityczna spowoduje, że nadejdzie dyktatura lewicy.
totam
miesiąc temu
Takie mamy Tradycje Kulturalne niestety. Profesor niechcący przyczynia się do ich utrwalenia. Można ukarać za nieświadomość, że sam je szerzy.
theo king
miesiąc temu
nikt nie dostrzega już ironii, gry słów?
bEqZYiej
theo king
miesiąc temu
i co to się stanęło? ludzie powariowali? to nie nowość, a smutna rzectość...brakuje luzu i dystansu, poprawność polityczna nas zabije...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić