aktualizacja 

Ta zbiórka to była ściema. Ludzie dali się nabrać

44

Jedna z mieszkanek Ostrołęki oszukała kilkadziesiąt osób z całej Polski. Kobieta zorganizowała fałszywą zbiórkę internetową, dzięki której zebrała pokaźną sumę pieniędzy. Na trop oszustki wpadła policja, dlatego odpowie teraz za swoje zachowanie.

Ta zbiórka to była ściema. Ludzie dali się nabrać
Kobieta odpowie za oszukiwanie (zdjęcie ilustracyjne) (Policja)

Policja z Ostrołęki poinformowała o oszustwie, którego dokonała jedna z mieszkanek tego miasta. Funkcjonariusze z Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili, że kobieta utworzyła fałszywą zbiórkę pieniędzy rozpoczynającą się słowami "Pomóż mojemu pieskowi". W opisie zapewniała, że zbiera środki finansowe na leczenie psa.

Policjanci szybko zweryfikowali, że zorganizowana przez kobietę zbiórka to nic innego jak wyłudzenie pieniędzy. W ubiegłym tygodniu przeprowadzone czynności procesowe wykazały, że na konto bankowe kobiety wpłynęły pieniądze od wielu darczyńców z terenu całej Polski. Problem polegał jednak na tym, że środki nie zostały przekazane na opisany cel, jakim było leczenie czworonoga.

28-latka liczyła na łatwy zarobek, a czekają ją teraz poważne konsekwencje. Oszustce postawiono już kilkadziesiąt zarzutów dotyczących oszustwa, do których się przyznała. Policja nie ujawniła, na jak dużą kwotę zostali oszukani darczyńcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Osoby oszukane przez ostrołęczankę proszone są o bezpośredni kontakt z Wydziałem dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pod numer telefonu 47 704 15 00.

Sytuacja z Ostrołęki może być przestrogą dla innych. Policja przypomina, że prowadzenie publicznych zbiórek pieniędzy, bez wymaganego zgłoszenia jest wykroczeniem (art. 56 Kodeksu Wykroczeń), zagrożonym karą grzywny do 5000 zł. Natomiast podawanie się za wolontariusza i zbieranie pieniędzy jest przestępstwem oszustwa (art. 286 Kodeksu Karnego), zagrożonym karą pozbawienia wolności do 8 lat.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić