aktualizacja 

Tajemnicza śmierć w Tatrach. Znaleziono ciało człowieka

9

Tragiczne doniesienia z Tatr. W poniedziałek, 8 kwietnia ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli ludzkie szczątki. Ciało odkryto w rejonie Ciemniaka w masywie Czerwonych Wierchów. Sprawą zajęła się zakopiańska policja.

Tajemnicza śmierć w Tatrach. Znaleziono ciało człowieka
Tragedia w Tatrach Zachodnich (Pixabay)

Jak informuje "Gazeta Krakowska", ciało znajdowało się w okolicach Ciemniaka w masywie Czerwonych Wierchów. Na miejsce udał się śmigłowiec TOPR-u, który miał przetransportować zwłoki do Zakopanego. Następnie identyfikacją zajmie się policja.

Na razie niewiele wiadomo na temat szczegółów tej sprawy. Służby spróbują ustalić, kim był zmarły i w jakich okolicznościach zginął.

Dyżurny ratownik TOPR poinformował nas o odnalezieniu zwłok w Tatrach. Na razie nie znamy szczegółów. Gdy ciało zostanie przetransportowane do Zakopanego będziemy ustalać tożsamość tej osoby i okoliczności śmierci - poinformował asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przyjechali do kolizji drogowej. Dramatyczny finał interwencji policji

Lokalne media przekazały tragiczną wiadomość w poniedziałek, 8 kwietnia w godzinach popołudniowych.

Ciemniak to szczyt o wysokości 2096 m n.p.m. Jest najdalej na zachód wysuniętym szczytem należącym do masywu Czerwonych Wierchów w Tatrach Zachodnich.

Kolejne takie znalezisko

Niestety to już kolejna taka tragedia w ostatnim czasie. W marcu najpierw znaleziono plecak turysty, porzucony w okolicy szlaku na Nosal. Następnie zlokalizowano ciało 35-letniego mężczyzny, znajdujące się 40 metrów niżej. Młody mężczyzna najprawdopodobniej poniósł śmierć w wyniku tragicznego upadku z wysokości.

W styczniu ciała dwóch polskich turystów odkryto pod Gerlachem w słowackich Tatrach. Jeden z turystów został porwany przez lawinę, a drugi zginął w wyniku upadku z grani.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić