Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

"Tajemnicze stowarzyszenie" nęka Rydzyka? Apel do organów państwa

925
Podziel się:

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. Jana Szyszko zabrało głos w obronie Fundacji Lux Veritatis. Powód? Proces wytoczony fundacji przez organizację Watchdog Polska. Zdaniem stowarzyszenia instytucja założona przez Tadeusza Rydzyka padła ofiarą rzekomego nękania.

"Tajemnicze stowarzyszenie" nęka Rydzyka? Apel do organów państwa
Fundacja założona przez ojca Tadeusza Rydzyka miała paść ofiarą nękania. Zakonnik może jednak liczyć na wsparcie (Getty Images, NurPhoto/Contributor)

Profesor Roman Niżnikowski ze Stowarzyszenia im. Jana Szyszko wystosował w sprawie fundacji ojca Rydzyka specjalny list. Jego kopia została opublikowana na stronie internetowej Radia Maryja. W dokumencie oskarżono Sieć Obywatelska Watchdog Polska o "nękanie" Fundacji Lux Veritatis.

Stowarzyszenie im. Jana Szyszko w obronie fundacji ojca Tadeusza Rydzyka

Sieć Obywatelska Watchdog Polska to organizacja, która powstała w 2003 roku. Jej członkowie prowadzą tzw. działalność strażniczą, czyli monitorowanie działań podejmowanych przez instytucje państwowe lub takie, które mają wpływ na sferę publiczną. Sprawdzają, czy w ich postępowaniu nie ma żadnych nieprawidłowości.

Organizacja Watchdog Polska wytoczyła proces karny Fundacja Lux Veritatis. Przyczyną było nieudostępnienie informacji dotyczących wydatków z publicznych pieniędzy w 2016 roku. Gdyby Tadeusz Rydzyk został uznany za winnego, groziłoby mu nawet 10 lat więzienia.

Jak twierdzi prof. Niżnikowski, organizacja Watchdog Polska tylko udaje dobre intencje, a w rzeczywistości chce zablokować działalność Fundacji Lux Veritatis i Radia Maryja. Ma to robić poprzez próby podważenia zaufania Polaków do działalności instytucji związanych z ojcem Rydzykiem. Prof. Niżnikowski wystosował również apel do organów państwa, aby jak najszybciej zablokowały działalność Watchdog Polska oraz zbadały legalność jej działań.

Tajemnicze stowarzyszenie międzynarodowe, finansowane głównie ze środków zagranicznych nie ustaje w próbach podważenia zaufania Polaków do dzieł związanych z Radiem Maryja, a następnie do ich usunięcia z debaty publicznej. Wzywamy organy państwa do zbadania legalności działania sieci Watchdog Polska oraz uniemożliwienie jej nękania Fundacji Lux Veritatis – czytamy w liście prof. Niżnikowskiego na stronie Radia Maryja.

Poza Stowarzyszeniem im. Jana Szyszko w spór włączył się Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny wyraził publiczne poparcie dla ojca Tadeusza Rydzyka, który także zarzucił przedstawicielom Watchdog Polska "nękanie" Radia Maryja i Fundacji Lux Veritatis.

Często te ustawowe ramy są przekraczane, a klasycznym przykładem jest doświadczenie Fundacji Lux Veritatis, która stała się przedmiotem nękania ze strony Stowarzyszenia Watchdog Polska. Trudno nazwać to inaczej, biorąc pod uwagę to, co się dzieje na etapie postępowania karnego – dowodził Zbigniew Ziobro na antenie Radia Maryja.
Zobacz także: Zobacz też: Dramatyczny apel Tadeusza Rydzyka. "Szokujące porównania mnie nie dziwią"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(925)
ADAM
9 miesięcy temu
TO DON TADEO JESZCZE NIE PRZYJĄŁ UCHODZCÓW
MARIA
9 miesięcy temu
TO TEN JESZCZE ŻYJE
jan
9 miesięcy temu
no niech sobie żaden sąd czyt.: specjalna kasta , za dużo nie pozwala , lawackie organizacje niech się odp...ola od Radia M. i Ojca Dyrektora ; już po was idziemy !!!!
Uralski
2 lata temu
To Tajemnicze sTowarzyszenie to resztki Sumienia Pierniczego. I tyle.
lala
2 lata temu
dostaje miliony. Kiedyś dostał 1 mln od wymiaru sprawiedliwosci, to zaraz oddał połowę z tego pewnemu zerowi , a ten zero za to buduje nowy dom ! Piorą pieniądze !
crawek
2 lata temu
Kiedyś był sposób by go ograbić z kasy darmowy przelew na poczcie na 0.01zl a rydzyk płacił 1.40zl dla poczty czy jakoś tak to się wycwanił że minium 10. Ale kto miał znajomą na poczcie i trochę czasu to mu uszczuplił konto
bydle
2 lata temu
I sprawa jest bardzo prosta. Jakaś organizacja rzuciła oskarżenia więc :trzeba to odwlec w czasie więc nikt do sądu się nie stawił, 2 próba wybielenia u uszach słuchaczy (nagonka w rm), gdy robi się poważnie wkraczają ministry i bronią ale na ministrów nie można liczyć bo PiS dzięki TVP chce się odciąć od rydzyka stosując te same metody manipulacji. Bierzemy zaufanych typu Ziobro by uciszył sprawę, nie ma rezultatu rzucamy bombę, że organizacje sponsoruje kasa z zagranicy a tam to samo zło. Ostatecznie kupiliśmy sobie tyle czasu i korektorów by przepisać wszystkie księgi. Ktoś tam w rządzie zmieni papiery na te właściwe i na końcu w końcu ktoś przyjdzie do sądu jak tego się będzie dało uciszyć i cała kasa poszła niby w szkołe bo kto się przyczepi do szkoły. Rachunek wyjdzie 1proc radio, 1proc telewizja 2proc geotermy i 96proc szkoła i za pewne nagle znajdzie się 300tys studentów online którym kupili laptopy i jeszcze brakło kasy. Głos księdza z piosenki tygodnia w RM. zahipnotyzował by nawet niesłyszącą kobrę. Państwo żal
asus
2 lata temu
A może to on nęka naród
Katon
2 lata temu
sekty pis iu krk w akcji i to za pieniądze z naszych podatków
stefan
2 lata temu
PROSZĘ wszystkich o modlitwę w intencji szybkiego osądzenia Tadzia Rydzyka i jego nawrócenia
ana
2 lata temu
ależ oni są bezczelni i aroganccy, mają czelność mówić, że są prześladowani?!!!
dociekliwy
2 lata temu
Czy przypadkiem ten Maybach nie byl z 2016r?
pakość
2 lata temu
Tajemnicze stowarzyszenie nazywa się o2. Dnia bez Rydzyka nie wytrzymujecie - braknie tlenu!
jaro
2 lata temu
wypowiedź ziobry świadczy o upadku Państwa
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić