o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Głupota rowerzystów w Szczecinie. Zobacz nagranie ku przestrodze

57
Podziel się

Nagranie, które zamieszczone zostało na platformie YouTube, pokazuje zupełny brak wyobraźni rowerzystów. Postanowili pokonać jezdnię nie poprzez wyznaczone do tego celu miejsce, ale przez sam środek jezdni. Nadjeżdżające auta ledwie wyhamowały.

Głupota rowerzystów w Szczecinie. Zobacz nagranie ku przestrodze
Niebezpieczne zachowanie rowerzystów. (YouTube, AutemSzanujeZasady)
bDIChLXF

Rowerzyści bardzo szybko chcieli znaleźć się po drugiej stronie jezdni. Spieszyło im się na tyle, że postanowili zaryzykować własnym życiem.

Do sytuacji doszło na zjeździe z trasy zamkowej w Szczecinie - informuje autor kanału "Autem Szanuję Zasady", który opublikował materiał. W okolicy można bezpiecznie przejechać na drugą stronę ulicy. Rowerzyści jednak postanowili zrobić to w wygodnym dla siebie miejscu, czyli przez środek przebiegającej tamtędy ulicy. Na wysokości "Baltony".

bDIChLXH
Zobacz także: Nierozważni rowerzyści. Zjazd z trasy zamkowej w ulicę Gdańską w Szczecinie

Jak widać na nagraniu, auta musiały natychmiast zahamować. Niektóre ledwo dały radę. Zachowanie rowerzystów wprost wymusiło na nich tak nagłą reakcję.

bDIChLXN

Na filmie wyraźnie widać, jak osoba prowadząca rower, ubrana w czerwoną kurtkę, przebiega ostatni pas, ledwo uciekając przed nadjeżdżającym ze sporą prędkością niebieskim autem osobowym. Mało brakowało, a mogłoby dojść do tragedii. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało.

Zobacz także: Nierozważni rowerzyści. Zjazd z trasy zamkowej w ulicę Gdańską w Szczecinie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIChLXO
bDIChLYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
żwir
5 miesięcy temu
Jeżdżę autem, jeżdżę rowerem i chodzę pieszo. Uważam, że piesi i rowerzyści powinni mieć dużo mniejsze prawa. Ponieważ wiem jak szybko zatrzymuje się rower i pieszy i jaka jest widoczność idąc pieszo lub jadąc rowerem to oni powinni się zatrzymywać na przejściu. Jadąc autem często widać dużo mniej, wszystko dzieje się szybciej więc trudniej o szybką reakcję. Auto to też inna masa. Trudniej je zatrzymać i ruszyć niż rower czy swoje nogi. Mnie naprawdę nie przeszkadza jak muszę na przejściu zatrzymać się na 3 sekundy bo jedzie jedno auto. A kierowca musi hamować, ruszać... Ani to wygodne ani ekologiczne. Wiadomo, że jeśli jest duży ruch to się przepuszcza pieszych ale tu akurat nie jest źle. Bardzo często (prawie zawsze) ktoś się zatrzyma. Dając więcej praw rowerzystom i pieszym spowoduje się więcej wypadków i będzie mniej bezpiecznie. W dodatku kierowców się szkoli i pobiera opłaty jak OC. Czemu nie ma czegoś takiego na rower? Zawsze poszkodowany jest kierowca. W końcu drogi są dla aut a pieszy i rowerzysta są tam "gościem". Powinni więc ustąpić. Czy miałoby sens aby auto miało pierwszeństwo przy wjeżdżaniu na chodnik? Przez durne przepisy oraz zidocenie ludzi (jak na powyższym filmie) to czasem aż mi się robi wstyd jak jadę rowerem. Kierowcy pewnie myślą "kolejna święta krowa". A ja właśnie jadąc tym rowerem nie potrzebuję mieć wszędzie pierwszeństwo i jakieś prawa jak pojazd uprzywilejowany.
bolekgość
5 miesięcy temu
Ostatnio tuż przed maskę na przejście dla pieszych wjechała mi nastolatka na rowerze słuchająca tak głośno muzyki że nie słyszała mojego klaksonu. Nawet nie spojrzała czy nic jej nie potrąci a z tego co wiem to powinna zejść z roweru i przeprowadzić przez jezdnię, bo sciezki rowerowej nie było.
free
5 miesięcy temu
Jeżdżą środkiem drogi, skręcają bez żadnego sygnału, oczywiście bez kamizelek i świateł. Kiedy w końcu wezmą się za te bezkarne bandy????
bDIChLYj
Czuwaj!
5 miesięcy temu
Biorący w zdarzeniu kierowcy powinni dać rowerzystom lekki oklep oraz wykręcić wentyle i wyrzucić je do śmietnika w najbliższym MOPie
rowerzystka
5 miesięcy temu
Też jeżdżę rowerem, ale mnie wkurza kiedy inni rowerzyści jeżdżą nie zważając na innych.Nadmierna prędkość na ścieżkach rowerowych, przejeżdżanie na pasach, skręcanie bez uprzedzania, wpychanie się między samochody na światłach. Wiele nie zna znaków drogowych.No, ale jest moda na rowery.
Najnowsze komentarze (57)
Szczecinianin
5 miesięcy temu
przecież oni jechali dołem od mostu długiego, w miejscu gdzie się drogą złączyła z trasą zamkowa znaleźli się nagle na najszybszym pasie trzypasmowej drogi. pewnie spanikowali i się zatrzymali na pasie wyłączonym z ruchu żeby przejechać na najwolniejszy pas. to nie glupota tylko zachowanie się w stresującej sytuacji.
wesoly romek
5 miesięcy temu
We wsi z tramwajami to normalne.
Jan
5 miesięcy temu
Któregoś razu zwróciłem uwagę rowerzystce że wymusiła na mnie pierwszeństwo jako na pieszym a ona : "Co pan mówi bi nie słyszałam" i wtedy dopiero zdjęła słuchawki z uszu.
wdce
5 miesięcy temu
skandaliczna to jest prędkość jazdy samochodów w terenie zabudowanym, auta jadą 70-80 km/h. Oczywiście że jazda rowerzystów w poprzek pasów jest niezgodna z przepisami tyle że rowerzyści ryzykują swoje życie a jadący z nadmierną prędkością kierowcy ryzykują życie innych choćby ci inni przy okazji też łamali przepisy
Regina
5 miesięcy temu
JESTEŚ SAMOCHODEM CZY ROWEREM, CZY MOTOREM TO TY MASZ PRAWO TAM BYĆ. ALE NA CHODNIKU TO WIĘKSZE PRAWO MA TYLKO I TYLKO PIESZY.!!!!!!!!!KIEDY TO W KOŃCU BĘDZIE RESPEKTOWANIE???????
tragedie
5 miesięcy temu
dawniej potrzebna byla karta rowerowa,obecnie to "robta co chceta" jak podpadlem milicji to wykrecali wentylki i kazali prowadzic rower do domku(m.in za brak oswietlenia itd)
kil..
5 miesięcy temu
Tak jest w calym kraju.Policja karze tylko kierowcow a piesi i rowerzysci czują sie bezkarni.
Aligator
5 miesięcy temu
muszę się przyznać,że też mi się zdarzyło...
bDIChLYb
kierowca
5 miesięcy temu
Witam Też jestem kierowcą i rowerzystą. Absolutnie zgadzam się z przedmówcą Żwir. Rowerzyści nie zwracają uwagi na nadjeżdżające auta, bo sąna tzw. prawie . Powinni ich zobligować do przepuszczania aut i do wykupu OC. Kierowca w przypadku potrącenia może trafić pod prokuratora, a rowerzysta co najwyżej dostanie mandat.
2222
5 miesięcy temu
Może ktoś ma sposób by uświadomić Panu Premierowi że jego pomysł na pierwszeństwo pieszych na pasach jest niedobry. Rowerzyści powinni zdać egzamin z przepisów ruchu drogowego przed dopuszczeniem do ruchu na rowerze.
Przeznaczenie
5 miesięcy temu
Do trzech razy sztuka.
Mario
5 miesięcy temu
Pytam czemu dzisiaj rowerzyścinie muszą mieć karty rowerowej jak dawniej i to przysobie?
Też kierowca
5 miesięcy temu
Dlatego mam w samochodzie kamerę a takie incydenty zgłaszam natychmiast drogówce. Filmy nagrywam na CD i wysyłam Do komendanta policji.
Dziadek
5 miesięcy temu
Za niedługo bokiem powychodzą nowe przepisy o pier szans twierdzi na przejściach dla pieszych jak będzie coraz więcej wypadków włażą bez jakiego kolwiek zastanowienia nie wszystkim uda się kierowcą wyhamować tyle że tego faktu nikt nie brał pod uwagę a potem kto kierowca winien o to tylko chodzi nie i bezpieczne przekraczanie ulicy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić