Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Tajniacy i ochroniarze przed domem Kaczyńskiego. "Tam musi się czaić poważne zagrożenie"

348
Podziel się:

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest jednym z najlepiej chronionych polityków w Polsce. Jego domu na warszawskim Żoliborzu pilnują ochroniarze oraz specjalnie oddelegowane do tego kordony policji. Interpelację poselską w tej sprawie złożył poseł KO Dariusz Joński. Zapytał Kaczyńskiego, dlaczego nie wystarcza ma Służba Ochrony Państwa.

Tajniacy i ochroniarze przed domem Kaczyńskiego. "Tam musi się czaić poważne zagrożenie"
Jarosław Kaczyński jest pod stałą ochroną. Pytania w związku z pracą służb przed jego domem na Żoliborzu ma poseł Dariusz Joński, który skierował do Kaczyńskiego interpelację. (Getty Images)

Jarosława Kaczyńskiego od lat strzeże prywatna firma GROM Group. Ochroniarze pilnują jego domu, wożą go na msze, na cmentarz czy do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ale przy Kaczyńskim są także policjanci, którzy w trakcie licznych demonstracji legitymują i zatrzymują protestujących. Jak poinformował w poniedziałek TVN24, w ciągu doby okolic domu Kaczyńskiego pilnuje co najmniej 40 policjantów - umundorowanych i tajniaków.

Policyjna obstawa Kaczyńskiego. Poseł KO składa interpelację

Sprawą obecności mundurowych przy ul. Mickiewicza w Warszawie postanowiła zająć się Koalicja Obywatelska. Poseł tej partii Dariusz Joński skierował do Kaczyńskiego oficjalną interpelację. Poinformował o tym na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Z danych policji wynika, że głównym problemem związanym z bezpieczeństwem w tym rejonie Warszawy jest niezgodne z przepisami parkowanie. Nie sposób jednak uwierzyć, że tak intensywne działania funkcjonariuszy dotyczą tylko drobnych wykroczeń. Tam musi czaić się jakieś inne, poważne zagrożenie, o którym opinia nie jest informowana, a w dobie pandemii powinna – czytamy w zapytaniu.

Dariusz Joński pyta dalej prezesa PiS, jakie przypadki zagrożenia bezpieczeństwa państwa lub obywateli uzasadniają stałą obecność policji pod jego domem. Prosi również o udzielenie odpowiedzi w sprawie poniesionych przez służby kosztów ochrony oraz w sprawie tego, kto koordynuje działania funkcjonariuszy.

Jeśli nie zna Pan odpowiedzi na powyższe pytania, co byłoby kompromitujące dla Wiceprezesa Rady Ministrów i szefa Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych – dlaczego nie korzysta Pan z przysługujących Panu i w pełni wystarczających działań Służby Ochrony Państwa? – pisze poseł KO.

Policjanci chronią Kaczyńskiego. Prezes PiS ma nie ufać Służbie Ochrony Państwa

Policjanci nadzorują dom na Żoliborzu, ponieważ Kaczyński zrezygnował z przysługującej mu obstawy Służby Ochrony Państwa. Nie odstępują Kaczyńskiego przez 24 godziny na dobę. Formalnie muszą jednak raportować swoje działania ludziom z SOP.

Prezes PiS ma nie ufać Służbie Ochrony Państwa. Dlatego też pod domem Kaczyńskiego przez całą dobę można zobaczyć radiowozy i umundurowanych funkcjonariuszy. Część policjantów pilnuje Kaczyńskiego również po cywilnemu.

GROM Group stanowi osobistą ochronę prezesa PiS m.in. podczas wyjazdów z domu. Kilku ochroniarzy na stałe przebywa jednak w jego willi. Monitorują oni cały ruch oraz komunikację elektroniczną.

Obejrzyj także: Nowe informacje o ochronie Jarosława Kaczyńskiego. Bartosz Arłukowicz: to jest jakaś aberracja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(348)
Emerytowany S...
11 miesięcy temu
Popatrzcie Rodacy jakie to dyktatorstwo, na tylnym siedzeniu w samochodzie pancernym wystraszone. Posrane ze strachu.Ze strachu zdechnie, wystarczy zapukać w dach samochodu.
kacztko
11 miesięcy temu
a kto na to cos chcialby sie zamachnac ???
kulawy
11 miesięcy temu
Dyktator obstawił się milicjantami i służbami.Przed śmiercią,bo jest w amnezji że służby ochronią dyktatora przed inwazją śmierci w schronie.Śmierć nie do takiego bunkra wchodziła i załatwiła swoje sprawy.,Żadna milicja i służby jej nie zatrzymają.Do każdego dyktatora zapuka śmierć do drzwi, nie obawiaj się dyktatorze.Będzie puk puk otwieraj dyktatorze do bunkra wchodzę.O Smoleńsku Pamiętamy,i o niewinnych dzieciach, umierających na bagnach i w mrozie.
xaxa
12 miesięcy temu
KAŻDY DYKTATOR MIAŁ I MA FIOŁA NA PUNKCIE OCHRONY I KAŻDY WIERZY, ŻE WSZYSCY GO KOCHAJĄ, ALE CHCĄ ZABIĆ !
redol
rok temu
Kaczyński się boi??? Czego,skoro to taki prawy,szlachetny, pełny empatii staruszek... A może to mania prześladowcza i wyrzuty sumienia???
Joka
rok temu
Opozycja nie może da rady to chce go zabic
pis da
rok temu
Każdy dyktator boi się suwerena. Ciekawe dlaczego?
Swojak
rok temu
Oj biedne to slonce narodu stale i wciąż ktoś coś knuje .nawet kucharka jak ugotuje rosołek to knuje z przyprawą do zup
FRAEK
rok temu
Ludvikanie lewanccy bez sumienia
FRAEK
rok temu
Kaczyński to prawdziwy mąż stanu . Przeciwnicy jak by mogli to by już dawno go zniszczyli, ale to są neptki
FRAEK
rok temu
Bardzo dobrze jest ochrona Kaczyńskiego. Pamiętamy ja szaleńca w Łodzi. Nienawiść ze strony totalnej opozycji i anty Polaków jest ogromna
EWK
rok temu
NAJSKUTECZNIEJSZEGO COVIDA MU ŻYCZĘ.
Cepcepacepem
rok temu
Policja i inne Służby nie pilnują dobrostanu i bezpieczeństwa Kaczyńskiego rzekomo zagrożonego przez Suwerenów tylko pilnują dobrostanu i bezpieczeństwa...Polski! Polski przez dalszym zagrożeniem osobą-pomysłami na Polskę Kaczyńskiego! Po prostu Policja mit ferajn - dziwne że nie robi tego Służba Ochrony Państwa! - uważają, że dość robi jej na pohybel a w poprzek w czasie kiedy rządzi w normalnych godzinach pracy - i wystarczy!
PROSTE
rok temu
SKORO ŻONA PODASZCZYKA NIE UFA SOP TO MUSI ZMIENIĆ PAŃSTWO !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić