o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

"Legitymacją po oczach". Interwencja Kingi Dudy i funkcjonariusza SOP

832
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką kupili w 2018 roku apartament na krakowskim osiedlu Górka Narodowa. To spokojna okolica, rankiem zapieje tam kogut, czasem słychać tupot koni. Niektórzy właściciele nie sprzątają jednak po swoich zwierzętach, co nie spodobało się córce prezydenta Kindze.

"Legitymacją po oczach". Interwencja Kingi Dudy i funkcjonariusza SOP
Kinga Duda interweniowała w sprawie końskich nieczystości pod domem (Twitter)
bDoAciCZ

Kinga Duda wraz z funkcjonariuszem Służby Ochrony Państwa interweniowała w sprawie końskich nieczystości. Kiedy jeden z koni wypróżnił się na ulicy, córka prezydenta udała się do pobliskiej stajni. Poprosiła właściciela zwierzęcia, aby posprzątał odchody.

Apartament rodziny prezydenta. W pobliżu znajdują się stajnie

Górka Narodowa to stosunkowo bezpieczna dzielnica Krakowa. Sąsiedzi prezydenta opowiadają, że atmosfera jest tam bardzo sielska, niemalże wiejska. Przyczyniają się do tego liczne zwierzęta hodowane przez okolicznych mieszkańców.

bDoAciDb
Na naszej ulicy są stajnie, z których korzystają dorożkarze z Rynku Głównego. Na powozy można natknąć się rano i wieczorem. No i czasem zdarza się, że koń wypróżni się na drogę – powiedział jeden z sąsiadów prezydenta, cytowany przez "Gazetę Krakowską".

Do takiego zdarzenia miało dojść na początku października, kiedy na wąskiej uliczce prowadzącej do apartamentu prezydenckiego leżała końska kupa. Jak opisują mieszkańcy, była maksymalnie wielkości kopyta. Stała się jednak powodem interwencji Służby Ochrony Państwa.

Interweniowali Kinga Duda i funkcjonariusz SOP

24-letnia Kinga Duda postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Wybrała się więc wraz z funkcjonariuszem SOP na poszukiwanie właściciela konia. Młoda blondynka i rosły mężczyzna szli drogą i przyglądali się zabudowaniom.

bDoAciDh

W pewnym momencie weszli do jednej ze stajni. Znajdujący się w niej mężczyzna karmił akurat konie. Był bardzo zaskoczony wizytą córki prezydenta.

Proszę posprzątać kupę na drodze – miał zaordynować funkcjonariusz SOP, cytowany przez "Gazetę Krakowską".

Stajenny odparł, że sprzątnie odchody, jak tylko nakarmi konia. Usłyszał jednak kategoryczny nakaz. Funkcjonariusz SOP wyjął swoją legitymację, aby wzmocnić przekaz.

Sprzątaj teraz – stwierdził towarzyszący Kindze Dudzie ochroniarz.
bDoAciDi

Stajenny wziął więc szufelkę i posprzątał odchody.

Niby słuszna interwencja, ale żeby od razu z legitymacją pod oczy? To arogancja – ocenił informator "Gazety Krakowskiej".

Obejrzyj także: Wystąpienie Kingi Dudy po ogłoszeniu sondażu IPSOS. "Nikt nie zasługuje, by być obiektem nienawiści"

bDoAciDj
bDoAciDC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(832)
JaneK
miesiąc temu
No tak, a za kilka dni Kinga Duda będzie interweniowała z funkcjonariuszem SŁUŻBY OCHRONY PAŃSTWA, żeby koguty nie piały rano, bo nie dają spać panience? I żeby Burki nie szczekały? No i żeby chłopi nie wywozili obornika na pole, bo śmierdzi panience? Zauważcie, że funkcjonariusz SŁUŻBY OCHRONY PAŃSTWA, opłacany z naszych podatków, służy za chłopca na posyłki.
kaczor
miesiąc temu
Znalazła cel w życiu ...kupa w każdej postaci.
Juzek
miesiąc temu
Sprzątaj teraz – stwierdził towarzyszący Kindze Dudzie ochroniarz. Po takim tekście na pewno bym nie sprzątnął, bo ani nie jestem na ty z małpą z SOP ani to nie jest ktoś, kto wydaje mi rozkaz jak koledze.
bDoAciDD
cogito
miesiąc temu
Niedaleko pada jabłko od jabłoni.... chyba nikt nie miał wątpliwości...
Dokładnie...
miesiąc temu
Nieodrodna córeczka swoich rodziców 👎
Najnowsze komentarze (832)
Aguś
miesiąc temu
Ale kłamliwy artykuł. Powinniscie płacić kary za zmyślanie.
Slowik
miesiąc temu
Brawo Kinga Kupa
Salty
miesiąc temu
Brawo Kinga Kupa,prxeszlas samą siebie...ups... Duda,sorki.
fdgfdg
miesiąc temu
Ja bym mu powiedział żeby tą legitymację sobie wsadził w ... Co nie zmienia faktu, że gościa obowiązkiem jest posprzątanie al jakby mi jakiś paź kazał natychmiast tam iść to by dostał w zęby bo to nie są osoby, które mogłyby mi rozkazywać.
Mat
miesiąc temu
No niestety w angli była tylko na stażu i z tego co wiadomo wszystkim mieszkającym w uk wiedza ze nie była orłem i nie dawała sobie radę tylko przez to ze jej ojciec długopis jest prezydentem ukończyła staż z dobrym wynikiem a tatuś zaoferował prace tępej córeczce bo nieudacznicy idą do polityki i taka jest prawda
Fanka
miesiąc temu
No i zajmuje się problemami na poziomie jej i jej rodziców.
i prawidłowo
miesiąc temu
Może trochę nadużycie, ale sprawa słuszna. Pieska, czy jak widać czasem także większe zwierzę, każdy by chciał mieć, tylko sprzątać nie ma komu.
Karol
miesiąc temu
Mam nowego sasiada który ma 2 psy.Chodził z nimi na mój teren ale kup nie sprzatprosprzatałśby.Sam pozbieralem i zaniosłem mu na próg mieszkania.Miał ładne miejsce,teraz ja mam spokój.
bDoAciDv
PawełT
miesiąc temu
A może tak Pomóc Biednym matkom dzieci niepełnosprawnych , a nie kupy po drodze zbierać
ela
miesiąc temu
Ekologiczny nawóz do ogródka ,za darmo. Szkoda że stajenny posprzątał.
slr
miesiąc temu
no i już wiadomo czym zajmuje się społeczny doradca prezydenta.
Kolezanka
miesiąc temu
Kiedy Kinga powiesz coś ty i twoja mama w sprawie aborcji ?
Cynka
miesiąc temu
No tak, jako doradca społeczny tylko do tego się nadaje.
wik
miesiąc temu
Dla was nie ważne jak to było i czy to w ogóle jest prawda, byleby szczuć, a w nagłówku - stop hejt!HAHA!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić