o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

"Legitymacją po oczach". Interwencja Kingi Dudy i funkcjonariusza SOP

844
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką kupili w 2018 roku apartament na krakowskim osiedlu Górka Narodowa. To spokojna okolica, rankiem zapieje tam kogut, czasem słychać tupot koni. Niektórzy właściciele nie sprzątają jednak po swoich zwierzętach, co nie spodobało się córce prezydenta Kindze.

"Legitymacją po oczach". Interwencja Kingi Dudy i funkcjonariusza SOP
Kinga Duda interweniowała w sprawie końskich nieczystości pod domem (Twitter)
bErxgtpN

Kinga Duda wraz z funkcjonariuszem Służby Ochrony Państwa interweniowała w sprawie końskich nieczystości. Kiedy jeden z koni wypróżnił się na ulicy, córka prezydenta udała się do pobliskiej stajni. Poprosiła właściciela zwierzęcia, aby posprzątał odchody.

Apartament rodziny prezydenta. W pobliżu znajdują się stajnie

Górka Narodowa to stosunkowo bezpieczna dzielnica Krakowa. Sąsiedzi prezydenta opowiadają, że atmosfera jest tam bardzo sielska, niemalże wiejska. Przyczyniają się do tego liczne zwierzęta hodowane przez okolicznych mieszkańców.

bErxgtpP
Na naszej ulicy są stajnie, z których korzystają dorożkarze z Rynku Głównego. Na powozy można natknąć się rano i wieczorem. No i czasem zdarza się, że koń wypróżni się na drogę – powiedział jeden z sąsiadów prezydenta, cytowany przez "Gazetę Krakowską".

Do takiego zdarzenia miało dojść na początku października, kiedy na wąskiej uliczce prowadzącej do apartamentu prezydenckiego leżała końska kupa. Jak opisują mieszkańcy, była maksymalnie wielkości kopyta. Stała się jednak powodem interwencji Służby Ochrony Państwa.

bErxgtpV

Interweniowali Kinga Duda i funkcjonariusz SOP

24-letnia Kinga Duda postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Wybrała się więc wraz z funkcjonariuszem SOP na poszukiwanie właściciela konia. Młoda blondynka i rosły mężczyzna szli drogą i przyglądali się zabudowaniom.

W pewnym momencie weszli do jednej ze stajni. Znajdujący się w niej mężczyzna karmił akurat konie. Był bardzo zaskoczony wizytą córki prezydenta.

Proszę posprzątać kupę na drodze – miał zaordynować funkcjonariusz SOP, cytowany przez "Gazetę Krakowską".
bErxgtpW

Stajenny odparł, że sprzątnie odchody, jak tylko nakarmi konia. Usłyszał jednak kategoryczny nakaz. Funkcjonariusz SOP wyjął swoją legitymację, aby wzmocnić przekaz.

Sprzątaj teraz – stwierdził towarzyszący Kindze Dudzie ochroniarz.

Stajenny wziął więc szufelkę i posprzątał odchody.

Niby słuszna interwencja, ale żeby od razu z legitymacją pod oczy? To arogancja – ocenił informator "Gazety Krakowskiej".
bErxgtpX

Obejrzyj także: Wystąpienie Kingi Dudy po ogłoszeniu sondażu IPSOS. "Nikt nie zasługuje, by być obiektem nienawiści"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErxgtqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(844)
pis da
3 miesiące temu
Nowe polskie pany pouczają poddanych. Jeszcze tylko chłosty zabrakło.
pis da
3 miesiące temu
Nowe polskie pany pouczają poddanych. Jeszcze tylko chłosty zabrakło.
Kinga
3 miesiące temu
W ... groszek... Oni (dudy) będą musieli emigrować, bo życia dla nich w Polsce nie będzie.
bErxgtqr
AKo.
3 miesiące temu
Skasujcie te reklamy z Rusin. Natręctwo wysokiej klasy. Czy nie macie lepszych reklamodawców i twarzy?
Antoni M
6 miesięcy temu
Przy zbyt szybkim awansie społecznym wielu uderza sodówka do głowy.
pytek
6 miesięcy temu
Rośnie nowe pokolenie ważniejsze od innych zwykłych ludzi. Jakim prawem funkcjonariusz SOP podjął się tej interwencji? Panna Kinga chyba nie jest chroniona przez SOP?
katolik
6 miesięcy temu
jako wybitna prawnik mogła pozwać "wożnice "
magister
6 miesięcy temu
Dziecko kochane,jak się chce mieć wiejską cisze i blisko przyrodę ,to do takich obrazków trzeba się przyzwyczaić.A nawiasem mówiąc podobno żadna praca nie hańbi korona by z głowy nie spadła gdyby posprzątała. Zadnej ujmy by jej to nie sprawiło a raczej na popularnosci by mogła zyskać.
Rea
6 miesięcy temu
Może wreszcie znalazła cel w życiu?! Tropienie właścicieli zwierzęcych odchodów...
anty
6 miesięcy temu
10 końskich kup jest mi milsze niż świadomość że w Polsce żyje takie żałosne stworzenie. Do czasu a będziesz sprzątała osobiście. Jeszcze trochę czasu.
Jozek
6 miesięcy temu
Widzicie! Nie mieliście racji. Córka prezydenta jest odważna, wrażliwa i asertywna. Cóż za błyskawiczną interwencja. Dobre geny po tatusiu
Jozek
6 miesięcy temu
Widzicie! Nie mieliście racji. Córka prezydenta jest odważna, wrażliwa i asertywna. Cóż za błyskawiczną interwencja. Dobre geny po tatusiu
Ania
6 miesięcy temu
Szkoda że nie interweniuje jak pis i tata demoluja Państwo Polskie !!!
bErxgtqj
Boryna
6 miesięcy temu
Obrzydliwe komentarze, dziewczyna odnalazła swoje powołanie a tu taka nienawiść płynąca z komentarzy. To przecież nic strasznego zajmować się odchodami zwierzęcymi. Ona przygotowuje się do roli życia - do sprzątania po kocie u Prezesa Państwa.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić