oprac. Robert Czykiel| 

"Tajny plan Jarosława Kaczyńskiego". Ma pomóc wygrać wybory prezydenckie

153

Jarosław Kaczyński oraz Prawo i Sprawiedliwość zaczynają się obawiać wyborów prezydenckich. Tabloid zdradza, że rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego, by uniknąć porażki Andrzeja Dudy.

"Tajny plan Jarosława Kaczyńskiego". Ma pomóc wygrać wybory prezydenckie
Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński ma plan awaryjny (East News, Piotr Molecki)

Jeszcze niedawno wszyscy w Prawie i Sprawiedliwości spali spokojnie. Wszystko wskazywało na to, że Andrzej Duda bez żadnych problemów zostanie prezydentem na kolejną kadencję. W ostatnich tygodniach jednak wiele się zmieniło.

Kandydat PiS w sondażach traci poparcie. W dodatku w ostatnich dniach zaczęły pojawiać się sygnały, że Duda w przypadku II tury wyborów prezydenckich może przegrać z Rafałem Trzaskowskim. Nawet Szymon Hołownia byłby w stanie sprawić niespodziankę.

Wybory prezydenckie 2020. Jarosław Kaczyński mają zaskakujący plan

To sprawiło, że w partii rządzącej pojawił się strach. "Super Express" informuje, że Jarosław Kaczyński nawet przygotował plan awaryjny, który ma uchronić Dudę przed porażką. Zdradza to anonimowy informator.

To może być wprowadzenie stanu wyjątkowego i odłożenie wyborów. Sytuacja na Śląsku związana z koronawirusem jest fatalna, a przy jeszcze większym natężeniu epidemii uzasadnione byłoby wprowadzenie stanu wyjątkowego. Czekamy - mówi ważny polityk PiS.
Zobacz także: Wybory 2020. Spór pomiędzy Andrzejem Dudą i Mateuszem Morawieckim? Piotr Mueller rozbawiony

Na razie to tylko plotki i nikt oficjalnie nie chce potwierdzić możliwości wprowadzenia stanu wyjątkowego. W Polsce cały czas codziennie przybywa po kilkaset potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić