Tak mieszka Donald Tusk. Ten widok wywoła u ciebie szok

1935

Ostatnio Donald Tusk znów jest na ustach wszystkich. Tym razem jednak nie z powodu osiągnięć politycznych, a przez fakt zatrzymania prawa jazdy przez policję. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej każdą wolną chwilę spędza w rodzinnym Sopocie. A jak mieszka? Nie da się ukryć - dla wielu osób może to okazać się nie lada szokiem.

Tak mieszka Donald Tusk. Ten widok wywoła u ciebie szok
Donald Tusk od lat mieszka w Sopocie (AKPA, AKPA)

Donald Tusk Polakom może jawić się niczym polityczny krezus. Jego zarobki na stanowisku szefa Rady Europejskiej rozpalały wyobraźnię wielu. Przypomnijmy, że były premier zarabiał w Brukseli 100 tysięcy złotych. Miesięcznie - dodajmy.

Mimo że nie jest już "prezydentem Europy", nadal może liczyć na więcej godne zarobki. Choć obecnie jako lider Europejskiej Partii Ludowej zarabia o wiele mniej, bo "jedynie" 30 tys. zł, to nie da się ukryć, że dla większości to pieniądze nieosiągalne. Należy jednak podkreślić, że z szefowania Platformą Tusk pieniędzy jednak nie ma.

Tak mieszka Donald Tusk

Jak zatem mieszka Donald Tusk? Nie da się ukryć, że dla wielu osób ten widok może być nie lada szokiem. Nie tak to sobie wyobrażali, biorąc pod uwagę zarobki lidera PO.

Choć niektórym mogłoby się wydawać, że polityk mieszka w przysłowiowym pałacu, a przynajmniej okazałej willi, fakty są zgoła inne. Tusk z żoną od lat zajmują mieszkanie w jednej z sopockich kamienic.

Budynek z zewnątrz nie wyróżnia się zanadto. Ot, kamienica jakich wiele.

Wnętrza też nie emanują przepychem. Mieszkanie urządzone jest raczej skromnie, acz gustownie. Nie brakuje tu za to książek i pamiątek rodzinnych. A także zabawek, bowiem "dziadka Donka" często odwiedzają wnuki.

Małgorzata i Donald Tuskowie mają do dyspozycji 60 metrów kwadratowych, co również nie jest imponującą powierzchnią mieszkania.

Mimo że nie ma tu pałacowych luksusów, nie kapie tu złotem, to ponoć właśnie w sopockim mieszkaniu były premier czuje się najlepiej.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Kowalski do Trzaskowskiego. Lubnauer się zdenerwowała
Autor: FRA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić