aktualizacja 

"Tak mogła wyglądać matka Jezusa". Nie daj się nabrać

64

Na Twitterze pojawiły się obrazy 3D, które mają być rekonstrukcją wyglądu Maryi, matki Jezusa. Post szybko stał się hitem i został udostępniony dziesiątki tysięcy razy. Wszystko przez to, że rzekoma Maryja wygląda jak znana gwiazda muzyki pop. Gasimy emocje, jest to fałszerstwo.

"Tak mogła wyglądać matka Jezusa". Nie daj się nabrać
Rekonstrukcja twarzy Maryi. (Pixabay, Twitter)

Post został zamieszczony przez osobę, która powołuje się na Uniwersytet Stanforda. Podobno studenci mieli zająć się komputerową rekonstrukcją twarzy matki Jezusa. Rezultatem pochwalili się sieci.

Rekonstrukcja twarzy Maryi

Wielu użytkowników Twittera uwierzyło, że patrzy na twarz, która przed wiekami prawdopodobnie należała do Maryją. Post stał się bardzo popularny. Polubiono go ponad 100 tys. razy i udostępniono 12 tys. razy.

Obrazy są jednak fałszywe, a popularny post jest po prostu fejkiem. Zdjęcia zostały udostępnione przez konto, które nie ma żadnych powiązań z uniwersytetem.

Jest jeszcze jedna rzecz, która wskazuje na fałszerstwo - sam wygląd matki Jezusa. Zrekonstruowana twarz do złudzenia przypomina twarz piosenkarki Lady Gagi. Wiele osób zauważyło, że rzekome obrazy 3D wyglądają, jakby ktoś nałożył filtry na zdjęcia celebrytki.

W 2015 roku naukowcy pokazali światu, jak prawdopodobnie wyglądał sam Jezus. Istnieje wiele wskazówek i dowodów na to, że jego postać istniała naprawdę. Jednak wizerunek zaprezentowany przez naukowców znacząco różnił się od tego znanego nam dotychczas. Jezus nie był niebieskookim blondynem o delikatnych rysach twarz.

Jezus prawdopodobnie wyglądał jak typowy mężczyzna ze Wschodu. Mógł mieć ciemne oczy i krótkie, kręcone włosy. Miał także ciemniejszą karnację, szeroki nos i ostre rysy twarzy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Polski lobbing w UE. "Niewiele się zmieniło"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić