Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
DSM
|

Tak przekraczają granicę. Straż pokazała nagranie ze śmigłowca

12
Podziel się:

Straż graniczna od tygodni informuje o licznych próbach nielegalnego przekraczania granicy z Białorusi do Polski. W walce z przemytem ludzi sprzymierzeńcem strażników jest m.in. śmigłowiec Airbus H135. Funkcjonariusze pokazali nagranie z nocnego patrolu.

Tak przekraczają granicę. Straż pokazała nagranie ze śmigłowca
Tak przekraczają granicę. Straż pokazała nagranie ze śmigłowca (Twitter.com)

Służby pokazały nagranie ukazujące próby nielegalnego przekroczenia granicy. Straż graniczna poinformowała w środę, że dzień wcześniej ujawniono 230 takich prób, wszystkie miały miejsce na granicy polsko-białoruskiej.

Tak przekraczają granicę. Straż pokazała nagranie ze śmigłowca

Sytuacja wymaga patrolowania granicy dzień i w nocy. W walce z przemytem ludzi strażnicy wykorzystują m.in. śmigłowiec Airbus H135. Z pomocą systemów optoelektronicznych jego załoga wykrywa ludzi przekradających się przez granicę. Jak to wygląda z perspektywy strażników, pokazano na poniższym nagraniu opublikowanym w środę.

Na nagraniu pokazano kilka prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Jasne sylwetki ludzkie odznaczają się na ciemnym tle lasu, ale są na tyle niewyraźne, że trudno oszacować, ile osób było w wykrytych przez strażników grupach nielegalnych migrantów. Stopniowe oddalanie się kamery pokazało, że śmigłowiec znajdował się na dużej wysokości.

Załoga śmigłowca nie podjęła interwencji, jedynie obserwowała migrantów. O ich dokładnym położeniu zostały poinformowane najbliższe patrole straży działające w terenie. 

We wtorek straż graniczna zatrzymała czterech przemytników. Są nimi Polak mieszkający w woj. mazowieckim, obywatel Belgii narodowości tureckiej, Turek z niemiecką kartą pobytu oraz Włoch. W sumie od początku września granicę polsko-białoruską usiłowano nielegalnie przekroczyć 2,7 tys. razy.

Zobacz także: Protest medyków. Żądania nierealne do spełnienia? Głos z kancelarii prezydenta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Wopista
rok temu
Kiedyś byłem wopistą i nie cackali byśmy się z takimi
Motyl
rok temu
Może Pani Tracz sama stanie na granicy białoruskiej?
Lennin O
rok temu
przekraczajcie granice niemożnosci !
ARRRr
rok temu
ja sie nie podniecam jak tu inni rewolucjoniści, i tak "oni" chcą iść tam gdzie są meczety a nie kościoły
Security
rok temu
Uzbroić helikoptery i strzelać do band łamiących prawo, napadających na Nasz Kraj. Seriami. Żądam nie dopuszczania do łamania prawa. Bezpieczeństwo Narodu Polskiego to sprawa nadrzędna.
Socjolog
rok temu
Strzelać do bandytów atakujących granicę dopóki jest ich jeszcze zbyt mało aby atakowali naszych Pograniczników np kwasem tak jak to dzieje się w Hiszpanii.
podatnik
rok temu
za te podatki które płacimy na S.G to faktycznie bardzo fajne zdjęcia.
PolakPatriota
rok temu
Im szybciej Straż Graniczna dostanie prawo do strzelania do bandytów wkradających się podstępem na nasz teren, tym mniej tego elementu się do nas dostanie. SG, strzelajcie do nich, dość tego bezprawia! Politycy, wydajcie właściwe dla obrony Polski i Polaków przepisy! Brońcie nas, za to Was utrzymujemy i pracujemy ciężko na Was!
Nik
rok temu
To po co my utrzymujemy z naszych podatków straż graniczna? Żeby sobie zdjęcia ze śmigłowca robiła?
lotny
rok temu
Może aktywiści i ekolodzy zajmą się stratami w Puszczy Białowieskiej. Czekam gdzie są ekolodzy.... Powodzenia w pracy i dalszego bardziej sukcesywnego wykrywania przestępstw nielegalnego przekraczania granicy kraju jak i niszczenia ekosystemu Ojczyzny.
kozak
rok temu
pęd po forsę podatników - bo poco pracować ! jak dadzą socjal, mieszkanie na zachodzie maja lepiej od rodzonych obywateli a cale mnóstwo swoich obywateli jest bezdomnych państwa nie troszczą się o swoich TO TAKIE POPRAWNIE POLITYCZNIE
miner
rok temu
straznicy graniczni poto maja bron i karabiny aby strzelac jezeli nie to po co ja maja przy sobie POLSKA to ziemia nie niczyja a nasza to nasz dom wiec kto nachodzi napada musi sie liczyc ze zostanie zneutralizowany czyli ZABITY i wszyscy maja o tym wiedziec ze to nie zarty
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić