Tak przekraczają granicę. Straż pokazała nagranie ze śmigłowca

16

Straż graniczna od tygodni informuje o licznych próbach nielegalnego przekraczania granicy z Białorusi do Polski. W walce z przemytem ludzi sprzymierzeńcem strażników jest m.in. śmigłowiec Airbus H135. Funkcjonariusze pokazali nagranie z nocnego patrolu.

Tak przekraczają granicę. Straż pokazała nagranie ze śmigłowca
Tak przekraczają granicę. Straż pokazała nagranie ze śmigłowca (Twitter.com)

Służby pokazały nagranie ukazujące próby nielegalnego przekroczenia granicy. Straż graniczna poinformowała w środę, że dzień wcześniej ujawniono 230 takich prób, wszystkie miały miejsce na granicy polsko-białoruskiej.

Tak przekraczają granicę. Straż pokazała nagranie ze śmigłowca

Sytuacja wymaga patrolowania granicy dzień i w nocy. W walce z przemytem ludzi strażnicy wykorzystują m.in. śmigłowiec Airbus H135. Z pomocą systemów optoelektronicznych jego załoga wykrywa ludzi przekradających się przez granicę. Jak to wygląda z perspektywy strażników, pokazano na poniższym nagraniu opublikowanym w środę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na nagraniu pokazano kilka prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Jasne sylwetki ludzkie odznaczają się na ciemnym tle lasu, ale są na tyle niewyraźne, że trudno oszacować, ile osób było w wykrytych przez strażników grupach nielegalnych migrantów. Stopniowe oddalanie się kamery pokazało, że śmigłowiec znajdował się na dużej wysokości.

Załoga śmigłowca nie podjęła interwencji, jedynie obserwowała migrantów. O ich dokładnym położeniu zostały poinformowane najbliższe patrole straży działające w terenie. 

We wtorek straż graniczna zatrzymała czterech przemytników. Są nimi Polak mieszkający w woj. mazowieckim, obywatel Belgii narodowości tureckiej, Turek z niemiecką kartą pobytu oraz Włoch. W sumie od początku września granicę polsko-białoruską usiłowano nielegalnie przekroczyć 2,7 tys. razy.

Zobacz także: Protest medyków. Żądania nierealne do spełnienia? Głos z kancelarii prezydenta
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić