Wielka awantura w Afganistanie. Talibowie mają swoje problemy

129

Talibowie mają problem z podziałem władzy po jej przejęciu w Afganistanie. W zeszłym tygodniu miała nawet wybuchnąć wielka bójka między nimi. Niektórzy z nich mogli w niej ucierpieć.

Wielka awantura w Afganistanie. Talibowie mają swoje problemy
Czy Talibowie mają problemy? (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

O sprawie poinformował portal foxnews.com. W zeszłym tygodniu wewnątrz pałacu prezydenckiego w Kabulu miała wybuchnąć wielka awantura pomiędzy Talibami. Po ogłoszeniu rządu tymczasowego w Afganistanie doszło do wewnętrznych starć o to, kto zasługuje na uznanie za wycofanie się USA.

Do starć miało dojść pomiędzy dwiema frakcjami. Zarówno jedna jak i druga chciała przypisać sobie zasługę ze wycofanie się wojsk USA z Afganistanu. Do bezpośredniego pojedynku doszło również między wicepremierem talibów Mulllahem Abdulem Ghani Baradare, a starszy przywódca Haqqani - Khalieml ur-Rahmanem Haqqanim. Baradar uważa, że dyplomacja w Katarze poniosła zwycięstwo, podczas gdy osławiona siatka Haqqqani upiera się, że zwycięstwo osiągnięto dzięki ich niesłabnącej chęci do walki.

Starcia w pałacu były na tyle agresywne, że mogły pojawić się ofiary śmiertelne. Od jej czasu wicepremier Baradar nie był widziany publicznie i krążą plotki, że mógł zostać zabity. Sami talibowie zaprzeczają, że bójka kiedykolwiek miała miejsce i opublikowali niezweryfikowany film, w którym twierdzą, że polityk żyje i ma się dobrze. Jeżeli incydent okazałby się prawdziwy to świadczyłby o dużej niestabilności tamtejszej władzy.

Zobacz także: Nowa posada dla rzecznika Dudy? Niecodzienny komentarz z PiS
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić