Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Tak PZŁ reklamuje konkurs fotograficzny. W sieci aż huczy

132
Podziel się:

Polski Związek Łowiecki zachęca fotografów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. Ma on "zwracać uwagę na piękno natury", ale PZŁ promuje go zdjęciem zabitego wilka, co oburzyło wielu obserwatorów.

Tak PZŁ reklamuje konkurs fotograficzny. W sieci aż huczy
Na fotografii znajduje się Wojciech Plewiński, patron konkursu (Getty Images)

PZŁ organizuje konkurs fotograficzny o tematyce przyrodniczo-łowieckiej. Ma w ten sposób poszerzyć zainteresowanie łowiectwem, polską florą i fauną. Jednak plakat promujący konkurs pod patronatem słynnego fotografa Wojciecha Plewińskiego budzi niemałe kontrowersje.

Tematem jest prezentacja walorów polskiej przyrody, flory, fauny oraz krajobrazów, jak również promowanie łowiectwa wśród społeczeństwa - czytamy w regulaminie konkursu.

Na fotografii znajduje się sam Plewiński. Na plecach trzyma zabitego wilka, przez ramię przewieszoną ma strzelbę. Obserwatorzy zwracają uwagę, że ciężko kojarzyć zdjęcie z dbaniem o przyrodę w momencie, gdy wilk jest symbolem zwierząt chronionych w Polsce. Wilk objęty jest ochroną w całym kraju od 1998 roku.

Nie konsultowano ze mną wykorzystania tego zdjęcia na plakacie promującym konkurs, nie miałem na to wpływu - mówi "Gazecie Wyborczej" Wojciech Plewiński.
Upolowałem wtedy dużego basiora, nie mam nic do ukrycia. Ale wybór tego zdjęcia dziś do tego, by promowało konkurs fotograficzny, na pewno nie jest dobrą rzeczą, to bezsensowne drażnienie opinii publicznej. Nigdy bym sobie tego nie życzył - dodaje.

Swoje oburzenie wyraził popularny facebookowy profil "Nasze Lasy". - Jest to jawna zachęta do zabijania tego gatunku chronionego stwierdził. Swoje oburzenie wyraziło również wielu komentujących. "To, co wyprawiają myśliwi, nie ma nic wspólnego z tradycyjnym polowaniem", "słabo mi się robi na sam widok napisu łowiectwo" - czytamy na Facebooku.

Zobacz także: Płot na granicy z Białorusią do poprawki. Komentarz wiceministra sprawiedliwości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(132)
Jon
rok temu
Zdjęcie piękne i do tych pseudo ekologów zwracam się bo ręce opadają. Proszę zauważyć że Zdjęcie zrobione z 50 lat do tyłu albo i lepiej wówczas było można polować na wilki a tu czytam że powinno się złożyć doniesienie do Prokurtury dramat. To tak jakbym miał złożyć doniesienie do prokuratury na moją babcie bo 30 lat temu chodziła w futrze z lisa,norek i innych zwierząt. Obudźcie się I myślcie co piszecie najlepiej podać Davida Crocketa bo miał czapkę z szopa.
Jacek
rok temu
To jest morderstwo i taka jest prawda..wstyd i żenada że zdjęcia takie jest zachętą ...
Pedagog
rok temu
Teraz wilki nie powinny być pod ochroną. zagrażają ludziom i zwierzętom. Jest ich za dużo.
Arty po
rok temu
Jak się nie myle to zdjęcie jest z książki Włodzimierza Puchalskiego,,W KRAINIE ŁOWÓW".Prosze pseudoekologów żeby nie obrażali pamięć wielkiego fotografa przyrody i myśliwego.PIĘKNE ZDJĘCIE.DARZ BÓR!
Walo
rok temu
Czy na zdjęciu to Pan Pawlak z Bieszczad ?
Nie morduj
rok temu
Jerzy Chrapka Myśliwy i "fotograf" może mieć szanse. ....... polujcie tylko aparatami a nie karabinami
Nemrod
rok temu
Gratuluję, zdjęcia i trofeum. A teraz zagadka dla ekoterrorystów? Jak to możliwe, że w Szwecji o powierzchni półtora razy większej od Polski i lesistości dziesięciokrotnie większej niż w naszym kraju polowanie na wilki jest dozwolone? Nadmienić warto, że według szacunków z bardzo szczegółowych inwentaryzacji Szwecję zamieszkuje 800 - 850 wilków. Naukowcy twierdzą, że jest to ilość, którą można gospodarować łowiecki i nie grozi jej wyginięcie. W Polsce według szacunków różnej maści znawców od wszystkiego mamy od 2 do 3 tysięcy. Osobiście uważam, że są to dane mocno niedoszacowane, ale może ktoś się ze mną nie zgodzić. Patrząc na powyższe dane, i tak mamy dwa i pół razy więcej wilków w mniejszym i bardziej zurbanizowanym kraju i nadal nie wino na nie polować ! Więc gdzie tu sens i gdzie logika wszystko wiedzący EKOTERRORYŚCI ??? ps:wszystkie przytoczone dane są ogólnodostępne w internecie
Myśliwy
rok temu
Zdjecie bardzo ładne. Dodam tylko ze te zdjecie to tak z 30 lat temu bylo ale anty zawsze sie znajda;)
Ewelina
rok temu
Bardzo piękne zdjęcie. Proszę nie przejmować się opiniami pseduoekologów na stołach których króluje schabowy albo kurczak tuczony w nieludzkich warunkach. Dlaczego nie chodzą pod rzeźnie i nie robią protestów?
Giovana
rok temu
Też tak uważam że myśliwi w dzisiejszych czasach to tzw.kłusownicy .Mordują i zabijają zwierzęta bez opamiętania bez przestrzegania jakiegokolwiek kodeksu łowieckiego i bez ograniczeń.U mnie na Śląsku strzelają co noc w pobliżu zabudowań.Chcą wytłuc wszystko co się rusza.A potem obżerają się, wędzą ich mięśni całymi tygodniami i chleją przy tym jak świnie -nie ubliżajac tym inteligentnym zwierzetom.Pytam kto im dał broń i prawo strzelania!.Przeciez to typowe głąbie i sadyści. Kiedyś z głodu żeby upolować jedzenie człowiek musiał sie marudzić i nagonic się żeby coś upolować.A teraz mają broń,noktowizory i strzelają mordercy do łani z młodym.!To są orgie kłusowników A nie prawdziwe myślistwo.Brzydze się takimi ludźmi i tym co się wyczyniają w polskich lasach.!Powinno się ich oskarżyć za podłe głosowanie i mordowanie zwierząt!
Zdegustowany
rok temu
Jak zawsze pod waszymi artykułami roi się stado specjalistów, aż serce rośnie i radość powiększa... Żenada i kpina z dziennikarstwa to raz. Zero wiedzy merytorycznej razy budowanie niechęci. A to zdanie - stop hejt, które pojawią się jak dopisuje się komentarz... Kiedyś lubiłem poczytać o tym co piszecie ale obecnie wg mojej opinii teksty macie tyle samo warte co większość komentarzy pod nimi. Janusze i Grażyny sukcesu...
Anon
rok temu
Proponuję sezon polowań na myśliwych
Bartixio62
rok temu
Może wreszcie usuną wilki z księgi zwierząt pod ochroną i umożliwią polowania na nie
Bartixio62
rok temu
Może wreszcie usuną wilki z księgi zwierząt pod ochroną i umożliwią polowania na nie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić