aktualizacja 

Tak Rosjanie potraktowali terrorystę. Byli dla niego bezwzględni

W piątek w Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginęło już ponad 160 osób, a blisko 200 zostało rannych. Teraz do sieci trafiło nagranie ukazujące moment schwytania jednego z terrorystów przez rosyjskie służby. Materiał jest bardzo brutalny.

Tak Rosjanie potraktowali terrorystę. Byli dla niego bezwzględni
Do sieci trafiło nagranie, na którym widać jednego z czterech terrorystów (Telegram)

Po sieci krąży nagranie, na którym widać, jak rosyjskie służby zatrzymały jednego z terrorystów odpowiedzialnego za atak w Crocus City Hall. "Daily Mail" zauważa, że mężczyzna płakał i krzyczał, gdy został złapany przez funkcjonariuszy. Podobno Rosjanie odcięli mu ucho, a następnie... kazali je zjeść.

Na 90-sekundowym klipie udostępnionym na Telegramie widać, jak rosyjscy strażnicy graniczni i agenci FSB poniżają mężczyznę uznanego za Saidakramiego Murodaliego Rachabalizodę - donosi "Daily Mail".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Brawura 18-latka za kierownicą bmw. Moment potrącenia rowerzysty

Jednocześnie podkreślono, że nagranie jest "zbyt makabryczne", by móc je publikować. Z relacji medialnej wynika, że rosyjskie służby goniły terrorystę w lesie. Później został obezwładniony i powalony na ziemię. Funkcjonariusze byli dla niego bezwzględni. Jeden z nich wielokrotnie uderzał go pięścią w twarz.

Gdzie jest twoja broń? Co zrobiłeś ze swoją bronią? Gdzie ona jest? - wykrzykiwał Rosjanin.

Zatrzymany mężczyzna zapewniał, że nie ma przy sobie broni. Był straszony psem i wielokrotnie uderzany przez służby.

Śmieciu, pokroję cię! - powiedział w pewnym momencie funkcjonariusz.

"Daily Mail", nawiązując do nagrania, zwrócił uwagę na wygląd zatrzymanego mężczyzny. Podkreślono, że rysy twarzy były zgodne z upublicznionym wizerunkiem podejrzanego o terroryzm. Podobnie jak jego ubranie i łysina z tyłu głowy.

Miał duży bandaż na prawym uchu

Wspomniana gazeta podkreśla też, że Saidakrami Murodali Rachabalizoda pojawił się w sądzie z dużym bandażem na prawym uchu. Może to stanowić uwiarygodnienie opisywanego nagrania.

Przypomnijmy, że zamach w Crocus City Hall miał miejsce 22 marca. Śmierć poniosło - według ostatnich szacunków - nawet 160 osób. Terroryści wkroczyli do budynku, a następnie strzelali bez opamiętania. Do przeprowadzenia ataku przyznało się Państwo Islamskie (ISIS), które tym razem wzięło na celownik Rosję i jej obywateli.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić