Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

Tak wygląda polowanie na ludzi. Przerażające nagranie z Białorusi

88
Podziel się:

Tysiące mieszkańców Mińska wczoraj, podczas niedzielnych protestów, maszerowało na Kurapaty. W tym podmińskim lasku corocznie obywatele upamiętniają śmierć poległych w walce ze stalinowską władzą. Udało im się tam dotrzeć, jednak nie wszystkim...

Tak wygląda polowanie na ludzi. Przerażające nagranie z Białorusi
(YouTube)

OMON podczas niedzielnych protestów łapał obywateli niczym dzikie zwierzęta. Najbardziej przeraża nagranie, które opublikowała użytkowniczka Telegramu. Widać na nim, jak dziesiątki funkcjonariuszy milicji gonią setki uciekających obywateli. Funkcjonariusze próbują także zagrodzić im drogę, zajeżdżając ją samochodami.

Marsz na Kurapaty, aby oddać hołd poległym, to tradycja, która pielęgnowana jest, odkąd w latach 1937-1940 wielu przedstawicieli białoruskiej inteligencji zostało wymordowanych przez ZSRR. Wczoraj miał miejsce Dzień Pamięci Ofiar Represji Stalinowskich, który wypada tego samego dnia, kiedy uroczystość "Wszystkich Świętych", jednak dzień pamięci nie jest uznawany przez białoruskie władze.

Wczoraj, podczas Marszu Przeciwko Terrorowi, zatrzymano ok. 250 osób - podaje Biełsat TV. Wśród zatrzymanych są dziennikarze.

Jedno z nagrań z wczorajszych łapanek OMON-u przeraża szczególnie. Podczas łapanki ludzie uciekają we wszystkie strony, zgromadzeni na ogromnym placu.

W Afryce w ten sposób poluje się na zwierzęta, na Białorusi - na ludzi - komentuje na Twitterze tygodnik "Nasza Niwa".

Na nagraniu, które można zobaczyć, klikając poniższy link na Twitterze, widać i słychać przerażenie rejestrującej wszystko kobiety. W pewnym zanosi się płaczem. Widać też, że trzęsą się jej ręce. Wie z pewnością, tak jak wszyscy Białorusini, jak okropny los czeka ofiary reżimu Łukaszenki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
ASSAN
8 miesięcy temu
SULTAN BIALORUSI juz wyszkolil mordercow tera polowanie na ludzi
NicK
2 lata temu
A Kaczyński przemówienie w stylu Łukaszenki już miał. Kiboli do skopania kobiet już wysłał. Kiedy następne kroki Ku Białorusi?
Benek
2 lata temu
Przecież manifestacje na Białorusi są legalne.
kresowiak
2 lata temu
Tam strajkują z biedy u nas z dobrobytu
Gal Anonim
2 lata temu
Fajna sprawa. Safari w Europie.
berek
2 lata temu
przypomina mi to działania francuskiej policji..... Czyli jak to powiedział jeden polityk z UE nic takiego w tym nie widzę.
Szybko
2 lata temu
biegają ci protestujący i jakoś nie widze zeby sobie pomagali wiec jak zwykle w grupie mocarze a samemu to płacz.
Zorro
2 lata temu
Tak spieszno protestującym na Białorusi do wieku emerytalnego docelowo około 70- taki, zwłaszcza kobietom. Dziś przechodzą na emeryturę w wieku 50- 55 lat. Liczyć nie umieją ?. Co druga pracować będzie na umowę zlecenie bez prawa do zasiłku. A fabryki to czyję będą? Śmietniki też wam pozamykają. Myślę że Łukaszenka jest w stanie załatwić wam to wszystko bez kolorowej rewolucji.
Pll
2 lata temu
A w tle normalny ruch samochodowy mieszkania przemysł bogaty kraj. A na łące jacyś młodzi opłacani przez zachód żeby to wszystko rozwiać.
lll
2 lata temu
Łukaszenka twierdzi że na Białoruś przyjechały bojówki szkolone w Polsce, Kaczyński Twierdzi że do Polski przyjechały bojówki szkolone w Niemczech. Znajdzie 2 różnice pomiędzy tymi satrapami...
KOSZMAR
2 lata temu
Brakuje tylko karabinu maszynowego...
alkow.77
2 lata temu
To jak niby mają reagować władze państwowe w sytuacji, gdy demonstracje zmierzają w kierunku ich obalenia. Mają się przyglądać?
paszeko
2 lata temu
zawsze macice mozecie wyjechac na bialorus tam jest lepiej i nie ma PiSu!tam manifestuja na polach!
antyklerykał
2 lata temu
a w skorumpowanej polsce katolickiej tak polują !!!!........"Liczne przesłuchania i wizyty ABW. "Uczestnicy antyrządowych protestów z problemami Co najmniej 210 osób dostało już zaoczne wyroki za udział w manifestacjach przeciwko rządowi, a 800 osób zmaga się z problemami z władzą. Według niektórych protestujących, służby przekroczyły swoje uprawnienia, śledząc ich. ..................więcej w artykule"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić