Talibowie przejęli... wesołe miasteczko. Żołnierze jeździli elektrycznymi samochodzikami

83

W sieci pojawiają się kolejne nagrania z Talibami, którzy przejęli władzę w Afganistanie. Po wideo z siłowni w pałacu prezydenckim media społecznościowe obiegła relacja z wesołego miasteczka.

Talibowie przejęli... wesołe miasteczko. Żołnierze jeździli elektrycznymi samochodzikami
Talibowie odwiedzili wesołe miasteczko (Twitter)

Sytuacja w Afganistanie pokazuje dwie skrajności. Z jednej strony obywatele tego kraju są przerażeni i starają się uciec poza jego granicę w każdy możliwy sposób. Z drugiej strony talibowie, którzy przejęli tam władzę bawią się w najlepsze. Świadczą o tym, chociażby nagrania, które pojawiają się w mediach społecznościowych. Na jednym z nich pewna grupa korzysta z siłowni w pałacu prezydenckim.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Talibowie świętują przejęcie władzy w Afganistanie w każdy możliwy sposób. Francuski serwis informacyjny Mediavenir opublikował na Twitterze nagranie z wesołego miasteczka w Kabulu. Widać na nim Talibów, którzy w najlepsze korzystają z rozmaitych karuzel. Na jednym z wideo uzbrojeni w karabiny radykałowie bawią się w najlepsze na autodromie. Kolejny film przedstawia ich podczas jazdy na obrotowej przejażdżce dla dzieci.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Talibowie w Afganistanie

15 sierpnia talibowie zajęli stolicę Afganistanu Kabul. W związku z tym prezydent kraju Aszraf Ghani niezwłocznie udał się za granicę. Wiele osób podjęło decyzję o ucieczce z kraju. USA i 64 inne kraje zaapelowały, aby zezwolono na to każdej możliwej osobie. Cała akcja ewakuacyjna ma potrwać dwa dni. Wśród osób ewakuowanych są również dyplomaci i ich współpracownicy. Kryzys został nazwany przez wielu największą katastrofą w polityce zagranicznej od czasów Suezu. Szef partii kanclerz Niemiec Angeli Merkel stwierdził nawet, że to największa porażka NATO od początku trwania sojuszu.

Zobacz także: Polka relacjonuje tragiczną sytuację kobiet w Afganistanie. "Są przerażone"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić