Taternicy załamują ręce. Nagranie z Morskiego Oka

77

Tatrzański Park Narodowy ostrzegał przed warunkami, jakie panują nad Morskim Okiem. Mamy czas roztopów, w wielu miejscach leży śliska warstwa lodu. TPN zaznaczyło, że wybierając się w to miejsce należy wyposażyć się w raczki i nie wchodzić na taflę jeziora. Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, po którym widać, że turyści niewiele sobie robią z tego ostrzeżenia.

Taternicy załamują ręce. Nagranie z Morskiego Oka
Turyści nad Morskim Okiem dają popis bezmyślności (Instagram)

Do nagrania podłożono muzykę z sitcomu "Benny Hill" a także ironiczny komentarz o tym, że "niemal wszyscy" turyści posłuchali zaleceń TPN.

W dolinach i na szlakach dojściowych do schronisk występuje silne oblodzenie i jest bardzo ślisko! Szczególnie dotyczy to stromych podejść, m.in. skrótów na szlaku do Morskiego Oka oraz zejścia nad staw. W tym przypadku zalecamy spacer drogą - którą również prowadzi czerwono znakowany szlak do schroniska nad Morskim Okiem. Na drodze również występuje oblodzenie. Górskie obuwie to podstawa! W takich miejscach należy zachować szczególną ostrożność, a raczki i kijki mogą okazać się niezbędne! - alarmuje Tatrzański Park Narodowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowy rok bardziej jesienny, niż zimowy. "Sanki tylko na kółkach"

Tymczasem na nagraniu widzimy ludzi, którzy z rozpaczą chwytają się lin wzdłuż poręczy. Nie mają raczków, kijków czy czekanów.

Ci, którym udaje się zejść ze śliskich schodów w wielu przypadkach od razu wchodzą na taflę lodu na jeziorze.

Przypominamy także, że lód na tatrzańskich stawach jest cienki i z łatwością może się załamać. Nie wchodźcie na ich tafle - czytamy na profilu TPN.

Internauci: dlaczego nie dostają mandatów?

Internauci w komentarzach zwracają uwagę na to, że każdy z nieodpowiedzialnych turystów za pojawienie się w taki sposób na szlaku, powinien zostać ukarany mandatem.

Gdyby każdy z nich dostał mandat to tpn mógłby kupić nowy helikopter dla TOPRu - skomentowała Ula.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
A za wchodzenie na tafle nie można postawić pracownika TPN z bloczkami do wystawiania mandatów? Park podreperuje budżet - sugeruje Radek.

Jak się jednak okazuje - wręczanie mandatów za bycie nieodpowiedzialnym turystą nie jest takie proste, gdyż nie ma przepisu, który by to bezpośrednio umożliwiał.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić