Ten znak to poważne ostrzeżenie. Nie lekceważ go pod żadnym pozorem

8

Karkonoski Park Narodowy poinformował o ustawieniu specjalnych tablic, ostrzegających turystów przed wkroczeniem na teren, na którym znajdują się dzikie zwierzęta. Są to miejsca najczęściej z dala od popularnych szlaków turystycznych, gdzie wiosną zwierzęta potrzebują szczególnego spokoju.

Ten znak to poważne ostrzeżenie. Nie lekceważ go pod żadnym pozorem
Ten znak w Karkonoskim Parku Narodowym ostrzega przed dziką zwierzyną, która może pojawić się w okolicy. (Facebook, Karkonoski Park Narodowy)

Wraz z poprawą pogody i zbliżającym się okresem wakacyjnym, na popularnych szlakach turystycznych pojawia się coraz więcej osób. Tyczy się to także Karkonoskiego Parku Narodowego, który rokrocznie jest odwiedzany przez miliony turystów nie tylko z Polski.

Wzmożony ruch turystyczny, który będziemy obserwować na przestrzeni kolejnych miesięcy, to także spore zagrożenie zarówno dla przyrody, jak i zwierząt znajdujących się na terenie parku. Ewentualnym, niespodziewanym spotkaniom z dziką zwierzyną ma zapobiec najnowsza inicjatywa Karkonoskiego Parku Narodowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak wygląda życie na Śnieżce?

Specjalne znaki mają ostrzec turystów w górach

Pracownicy KPN poinformowali o ustawieniu specjalnych znaków, informujących o dalszym zakazie wkraczania na oznaczone tereny. Będą one zlokalizowane przy drogach wewnątrz parku, gdzie nie prowadzą żadne szlaki turystyczne.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Tablice mają przypominać, że tereny poza szlakami to miejsce dla zwierząt, a nie dla ludzi. Jest to szczególnie istotne w okresie wiosennym - to bowiem czas godów wielu gatunków, jak również wychowywania młodego potomstwa.

Warto również pamiętać, że poruszanie się poza wyznaczonymi szlakami grozi także grzywną nakładaną przez pracowników Karkonoskiego Parku Narodowego.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsza inicjatywa KPN służąca ochronie terenów przyrodniczych. Niedawno pracownicy parku poinformowali o rozpoczęciu procesu ustawiania siatek wzdłuż popularnych szlaków w okolicy Snieżki. To działanie ma zatrzymać proceder zadeptywania okolic ścieżek przez turystów poruszających się poza wyznaczonym miejscem.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić