Robert Czykiel| 

To były tragiczne wakacje. Wstrząsające dane

4

Policja podsumowała tegoroczne wakacje. Nad wodą utonęło więcej osób niż w poprzednim roku. Tragiczny bilans daje do myślenia.

To były tragiczne wakacje. Wstrząsające dane
Tragiczny bilans wakacji nad wodą (Policja)

1 września dzieci wróciły do szkoły i tym samym oficjalnie zakończyły się wakacje. Policja z kolei postanowiła podsumować ostatnie miesiące. W efekcie pojawiła się statystyka utonięć.

Tragiczny bilans wakacji nad wodą

Co roku wakacje nad wodą dla wielu osób kończą się tragicznie. W ostatnich tygodniach media często informowały o dramatach, które rozgrywały się w akwenach wodnych. Końcowy bilans budzi grozę.

W okresie wakacji 2020 na terenie kraju odnotowano 210 utonięć osób, tj. o 7 osób więcej niż w okresie wakacji 2019 roku i o 5 mniej niż w roku 2018 - informuje policja.
Zobacz także: Tłumy na plażach. Beztroska trwa w najlepsze. "Nie zauważyliśmy wirusa"

W tym samym okresie udało się uratować 28 osób, które topiły się podczas wypoczynku na wodą. To o dwanaście wyratowań więcej niż w poprzednim roku.

W wodzie życie traciły nie tylko dzieci, ale także dorośli. Policja co roku apeluje, aby nad wodą być szczególnie ostrożnym. Niestety, ludziom często brakuje rozsądku, dzięki któremu można by uniknąć tragedii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić