aktualizacja 

To może być przestroga dla innych. Nagranie wideo z Gdyni

48

Na jednym z przejść dla pieszych w Gdyni doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Mężczyzna, który chciał przebiec przez dwupasmową jezdnię na czerwonym świetle, upadł niespodziewanie tuż przed rozpędzonym samochodem.

To może być przestroga dla innych. Nagranie wideo z Gdyni
Pieszy przewrócił się przed samochodem (YouTube, STOP CHAM)

Niebezpieczne zdarzenie zostało nagrane 5 sierpnia w godzinach wieczornych. Autor po zarejestrowaniu materiału postanowił przekazać go kanałowi STOP CHAM. Kilka dni później filmik został opublikowany na YouTube. Wideo dla widzów o mocnych nerwach może być przestrogą zarówno dla innych kierowców, jak i pieszych.

Autor przemieszczał się po gdyńskiej Chyloni w czasie zachodzącego słońca. Nagle zauważył przed sobą mężczyznę, który wbiegł na przejście dla pieszych pomimo czerwonego światła. Chciał przebiec dwupasmową jezdnię, jednak w trakcie zauważył, że wkroczył na nią przez nadjeżdżającym mercedesem. Przerażony pieszy chciał wyhamować, jednak poślizgnął się i wywrócił wprost przed kołami rozpędzonego auta.

Na szczęście kierowca mercedesa zdołał wyhamować. Dzięki przytomnej reakcji nie doszło do potrącenia pieszego, które mogłoby poskutkować jego trwałym okaleczeniem lub nawet śmiercią. Nie wiadomo, czy po zdarzeniu doszło do konfrontacji pomiędzy obiema stronami, gdyż nagrywający skręcił w inną ulicę.

"Więcej szczęścia niż rozumu"

Wideo z Gdyni wzbudziło ogromne emocje wśród internautów. Wielu z nich było pod wrażeniem umiejętności oraz refleksu osoby, która siedziała za kierownicą mercedesa. Gorzkie słowa padły za to w kierunku pieszego, który zachował się w tej sytuacji bardzo nieodpowiedzialnie. Nie brakowało również osób, które żartowały z całego zdarzenie. Jeden z komentujących stwierdził, że mężczyzna niczym piłkarz chciał zatrzymać mercedesa wślizgiem.

Więcej szczęścia niż rozumu - stwierdził komentujący.
Takich obrońców potrzebujemy w kadrze. Zobacz, zatrzymał samochód wślizgiem. Się nie bał nic - zażartował internauta.
Świetna reakcja kierowcy i/lub systemów wsparcia w aucie - napisał komentujący.
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić