Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

To nie COVID-19. Nikt nie wie, co się dzieje. Nowa choroba w Indiach

109

W stanie Andhra Pradesh na południu Indii pojawiła się tajemnicza, niezidentyfikowana choroba. Co najmniej 1 osoba zmarła, a 227 osób trafiło do szpitala.

To nie COVID-19. Nikt nie wie, co się dzieje. Nowa choroba w Indiach
Indie, jak cały świat, zmagają się z COVID-19. Ale to nie ta choroba atakuje mieszkańców Eluru, wynika ze wstępnych ustaleń władz. (Getty Images)

Urzędnicy z Indii badają przyczynę niezidentyfikowanej choroby, która w weekend ogarnęła miasto Eluru. Co najmniej 1 osoba zmarła, a 227 osób trafiło do szpitala.

Tajemnicza choroba w Indiach. Jakie objawy mieli pacjenci?

Władze podały, że 70 osób zostało już zwolnionych ze szpitala, a 157 nadal jest leczonych. Lekarze twierdzą, że pacjenci mieli szeroki zakres objawów, od nudności po napady drgawek i utratę przytomności.

Ludzie, którzy zachorowali, zwłaszcza dzieci, nagle zaczęli wymiotować po tym, jak skarżyli się na pieczenie oczu. Niektórzy z nich mdleli lub mieli napady drgawek - powiedział w rozmowie z "The Indian Express" lekarz ze szpitala w Eluru.

Choroba pojawia się w czasie, gdy Indie nadal walczą z pandemią koronawirusa. Andhra Pradesh jest jednym z najbardziej dotkniętych chorobą stanów.

Ale COVID-19 nie wydaje się być przyczyną hospitalizacji pacjentów. Minister zdrowia stanu Alla Kali Krishna Srinivas powiedział, że wszyscy pacjenci mieli negatywny wynik testu na koronawirusa. Dodał, że ​​próbki krwi nie wykazały żadnych dowodów na infekcję wirusową.

Wykluczyliśmy skażenie wody lub powietrza jako przyczynę po tym, jak urzędnicy odwiedzili obszary, w których ludzie chorowali. To jakaś tajemnicza choroba i dopiero analiza laboratoryjna ujawni, co to jest - podkreślił.

Zobacz także: Koronawirus. Prof. Andrzej Horban przwiduje datę "końca pandemii koronawirusa"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić