aktualizacja 

Rybak złapał za telefon. Ten połów zapamięta do końca życia

130

W mediach społecznościowych pojawiły się fotografie niesamowitego stworzenia. Australijski rybak pokazał internautom, jak wygląda rekin głębinowy, którego udało mu się niedawno złapać. Sprawa odbiła się szerokim echem na Instagramie.

Rybak złapał za telefon. Ten połów zapamięta do końca życia
Rybak pokazał zdjęcia (Instagram, @Trapman_bermagui)

Trapman Bermagui ma za sobą połów, który zapamięta do końca życia. Australijczyk wypłynął na swojej łodzi na wody oceanu. Rybak miał w planach standardowy połów, jednak tego dnia los przygotował dla niego niezwykłą niespodziankę. W pewnym momencie mężczyzna wyciągnął na pokład zwierzę, którego widoku totalnie się nie spodziewał.

Tym razem Australijczyk trafił na bardzo niestandardowy gatunek. Trapman Bermagui złapał rekina głębinowego, którego wygląd przypominał stworzenie z sennego koszmaru. Rybak nie wierzył własnym oczom, dlatego chwycił za telefon, aby wykonać kilka pamiątkowych fotografii. Zdjęcia zostały później opublikowane przez niego na Instagramie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Internauci byli wyraźnie przerażeni wyglądem rekina. Wielu z nich nie mogło uwierzyć, że zamieszczone przez rybaka zdjęcie to nie fotomontaż. Rybak wyjaśnił na Instagramie, że stworzenie zawdzięcza swój wygląd miejscu, w którym żyje na co dzień. Gatunek ten występuje tylko na głębokościach większych niż 600 metrów. Gorszy dostęp do światła oraz niższa temperatura wody sprawiają, że nie wygląda jak zwykły rekin.

Te rekiny są powszechne na głębokościach większych niż 600 metrów. Zwykle łapiemy je zimą - zdradził rybak.

Głos w sprawie zabrał Dean Grubbs w rozmowie z "Newsweekiem". Zastępca dyrektora ds. badań w Laboratorium Przybrzeżnym i Morskim Uniwersytetu Stanowego Florydy zidentyfikował okaz jako Centroscymnus owstoni, który należy do rodziny rekinów śpiących. Kilka dni później na Instagramie Trapmana pojawiła się kolejna fotografia przedstawiająca podobne stworzenie złapane przez innego rybaka.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić