aktualizacja 

Niesamowite znalezisko. Prehistoryczne szczątki w parku w Parku Narodowym w USA

1

W Parku Narodowym Sleeping Bear Dunes nad jeziorem Michigan znaleziono ludzkie szczątki, które prawdopodobnie należą do rdzennych mieszkańców Ameryki. Mogą mieć kilka tysięcy lat.

Niesamowite znalezisko. Prehistoryczne szczątki w parku w Parku Narodowym w USA
W pobliżu jeziora Michigan znaleziono ludzkie szczątki. (Getty Images)

Trzy lata temu, niedaleko linii brzegowej jeziora Michigan w Parku Narodowym Sleeping Bear Dunes jeden z turystów znalazł ludzkie szczątki. Zabrał je do domu, ale po latach postanowił je zwrócić.

Kości przeszły dokładne badania, które pozwoliły ustalić, że należą do przodków rdzenny Amerykanów. Szczątki uległy poważnym uszkodzeniom, przez co trudno jest ustalić ich dokładny wiek, jednak szacuje się, że mają kilka tysięcy lat.

Szczątki rdzennych Amerykanów

Lokalne władze skomunikują się z przedstawicielami pięciu plemion rdzennych Amerykanów, aby to oni zdecydowali o dalszym losie znaleziska.

Zobacz także: Kości dziecka neandertalczyków. Zaskakujące odkrycie
Naszym celem jest uszanowanie znalezionych szczątków przodków i pozwolenie plemionom na określenie kolejnych kroków - powiedział przedstawiciel parku.

Ustawa o ochronie i repatriacji grobów rdzennych Amerykanów pozwala przedstawicielom plemion o decydowaniu o szczątkach ich przodków. Zarówno na ziemiach federalnych, jak i plemiennych władze nie mają prawa do decydowania.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić