Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

Niesamowite znalezisko. Prehistoryczne szczątki w parku w Parku Narodowym w USA

1
Podziel się:

W Parku Narodowym Sleeping Bear Dunes nad jeziorem Michigan znaleziono ludzkie szczątki, które prawdopodobnie należą do rdzennych mieszkańców Ameryki. Mogą mieć kilka tysięcy lat.

Niesamowite znalezisko. Prehistoryczne szczątki w parku w Parku Narodowym w USA
W pobliżu jeziora Michigan znaleziono ludzkie szczątki. (Getty Images)

Trzy lata temu, niedaleko linii brzegowej jeziora Michigan w Parku Narodowym Sleeping Bear Dunes jeden z turystów znalazł ludzkie szczątki. Zabrał je do domu, ale po latach postanowił je zwrócić.

Kości przeszły dokładne badania, które pozwoliły ustalić, że należą do przodków rdzenny Amerykanów. Szczątki uległy poważnym uszkodzeniom, przez co trudno jest ustalić ich dokładny wiek, jednak szacuje się, że mają kilka tysięcy lat.

Szczątki rdzennych Amerykanów

Lokalne władze skomunikują się z przedstawicielami pięciu plemion rdzennych Amerykanów, aby to oni zdecydowali o dalszym losie znaleziska.

Zobacz także: Kości dziecka neandertalczyków. Zaskakujące odkrycie
Naszym celem jest uszanowanie znalezionych szczątków przodków i pozwolenie plemionom na określenie kolejnych kroków - powiedział przedstawiciel parku.

Ustawa o ochronie i repatriacji grobów rdzennych Amerykanów pozwala przedstawicielom plemion o decydowaniu o szczątkach ich przodków. Zarówno na ziemiach federalnych, jak i plemiennych władze nie mają prawa do decydowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Bogo
2 lata temu
Nie ma takiego parku narodowego jak Sleeping Bear Dunes. On jest co prawda w ramach NPS (National Park Service) ale pewnie ustalony jest (z pamięci) jako National Lakeshore. Z pamięci to ja mogę pisać, ale tzw red. art. to jednak dobrze, by sprawdził wcześniej czy nie robi błędu. Co prawda w 2019 Indiana Dunes National Lakeshore awansowało jako 61 National Park, No ale to jednak nie ten obszar!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić