To nie żart. Rosyjski terrorysta żali się: Nie mogę znaleźć pracy

- Czy ktoś ma dla mnie pracę? Nie pracowałem od pół roku - mówi na filmie opublikowanym w sieci Igor Girkin (występujący pod pseudonimem Igor Striełkow). Uważany przez międzynarodową opinię za terrorystę rosyjski oficer przyznaje, że potrzebuje pieniędzy. Pracy nie ma co szukać w rosyjskim wojsku, gdyż niejednokrotnie publicznie krytykował Putina.

To nie żart. Rosyjski terrorysta żali się: Nie mogę znaleźć pracy
Igor Girkin od pół roku nie może znaleźć pracy (YouTube)

Girkin jest pułkownikiem rezerwy Specnazu GRU, uczestniczył w wojnie w Bośni i Hercegowinie jako ochotnik po serbskiej stronie, był dowódcą separatystów i ministrem obrony w tzw. Donieckiej Republice Ludowej. Jednak nie to sprawiło, że nie może sobie znaleźć zatrudnienia. Girkin od dłuższego czasu jest aktywnym komentatorem konfliktu w Ukrainie. W swoich wypowiedziach nie stroni od krytyki zarówno poszczególnych wojskowych, jak i samego Putina. Jego zdaniem rosyjski przywódca powołuje nieudolnych generałów i odmawia usuwania ich ze stanowiska. Na swoim blogu Girkin otwarcie skrytykował Putina.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Grupa żołnierzy kontra wagnerowcy. Krwawe walki pod Bachmutem
Do kogo jeszcze można mieć pretensje na skraju klęski na wojnie? Kogo jeszcze winić za obecną politykę kadrową, która leży u podstaw wszystkich strategicznie błędnych decyzji? - pytał Girkin.

Były dowódca separatystów nie ukrywał, że w razie czego chętnie poprze usunięcie Władimira Putina z urzędu prezydenta Rosji.

Swoją krytykę Girkin tłumaczy niczym innym, jak troską o przyszłość Rosji. Nie boi się mówić źle o Putinie, gdyż ma wsparcie rosyjskich oligarchów i służb bezpieczeństwa. Co nie zmienia faktu, że przedstawiając się jako oficjalny przeciwnik Putina, nie może znaleźć pracy w kraju. Nie może też znaleźć jej na froncie. Starał się o kontrakt wojskowy, ale wszędzie mu odmawiano. Nawet wagnerowcy nie chcieli go w swoich strukturach.

Girkin na jednym ze swoich kanałów na YouTube przyznał, że rosyjscy dowódcy nie chcą, aby brał udział w wojnie w Ukrainie, bo obawiają się, że zorganizuje powstanie przeciwko Putinowi.

Internauci mają propozycje

Internauci na wieść o problemach Girkina z zatrudnieniem zaproponowali mu wyprowadzkę do Hagi... Nie jest to adres przypadkowy. Girkin na arenie międzynarodowej jest postrzegany jako terrorysta. Jest oskarżany o porwanie obserwatorów OBWE a także zestrzelenie samolotu Malaysia Airlines. Za to ostatnie wydano za nim międzynarodowy nakaz aresztowania. W 2022 roku zaocznie skazano go na dożywocie.

W Hadze czeka na niego darmowy nocleg i wyżywienie - ironizuje jeden z komentujących na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Tak, mamy pracę. Może czyścić toalety w Międzynarodowym Centrum ds. Terroryzmu w Hadze - dodał kolejny.
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić