To się dzieje naprawdę. Nagranie z Indii obiegło świat

512

Sieć obiegło nagranie z Indii, które obrazuje dramat, jaki ma miejsce w tym kraju. W wielu regionach ludzie nie mają dostępu do wody. W jednej z wiosek kobiety - bez żadnych zabezpieczeń, ryzykując własne życie - schodzą do studni, żeby zapewnić sobie niezbędną do życia ciecz.

To się dzieje naprawdę. Nagranie z Indii obiegło świat
Kobiety bez zabezpieczeń schodzą do studni, żeby zdobyć wodę (Twitter)

Wideo z Indii stało się powodem dyskusji internautów. Autor w niespełna minutowym klipie pokazał, jak ogromne trudności muszą pokonać mieszkanki wsi Ghusiya, aby zdobyć wodę.

Największą grozę budzi wspinaczka po ścianie głębokiej studni, którą pokonują bez żadnych zabezpieczeń. Ewentualny upadek z kilkunastu metrów mógłby zakończyć się kalectwem lub śmiercią.

Musimy zejść do studni, aby zebrać wodę. Są trzy studnie, wszystkie prawie wyschły. Żadna ręczna pompa nie ma wody – powiedziała agencji ANI jedna z kobiet.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sytuacja związana z zasobami w Indiach jest alarmująca. Globalny raport z 2019 r. wymienił ten kraj wśród 17 państw, w których tzw. stres wodny jest niezwykle wysoki. W Madhya Pradesh brak wody jest powtarzającym się problemem każdego lata. W Ghusi rozgniewani wieśniacy zapowiedzieli, że w tym roku zbojkotują lokalne wybory w proteście przeciwko władzom, które nie są w stanie zapewnić im dostępu do wody.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić