aktualizacja 

Tragedia na DK 15. Nie żyje osoba dorosła, a dziecko trafiło do szpitala

26

Do bardzo groźnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 15. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz ciągnika rolniczego w miejscowości Lipnica (woj. kujawsko-pomorskie) śmierć poniosła osoba dorosła. Kilka osób, w tym również dziecko trafiło do szpitala.

Tragedia na DK 15. Nie żyje osoba dorosła, a dziecko trafiło do szpitala
Do wypadku doszło na DK 15 (Facebook, Ratownictwo Medyczne Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego)

3 września na drodze krajowej nr 15 doszło do niepokojącego zdarzenia. Służby ratownicze zostały wezwane do miejscowości Lipnica w powiecie wąbrzeskim, gdyż doszło tam do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Strażacy oraz ratownicy medyczni po przybyciu na miejsce zastali tam smutny widok.

Mocno zniszczone samochody osobowe leżały na poboczu drogi. Akcja ratunkowa była utrudniona ze względu na fakt, że do wypadku doszło już po zachodzie słońca. Miejsce zdarzenia było oświetlone tylko sztucznym światłem przyulicznych latarni. W wypadku wzięły udział dwa auta osobowe oraz ciągnik rolniczy. Żaden z pojazdów nie mógł kontynuować jazdy ze względu na swój stan techniczny.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Niestety wypadek w Lipnicy miał tragiczne konsekwencje. Rozmiar zniszczeń na samochodach pokazywał, że uczestnicy nie mogli wyjść bez szwanku z całej sytuacji. Jedna osoba, pomimo resuscytacji krążeniowo – oddechowej poniosła śmierć, a sześć osób zostało rannych. Wśród poszkodowanych było również dziecko. Ratownictwo Medyczne Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego zamieściło na Facebooku obszerną fotorelację.

Nie wiadomo, w jaki sposób doszło do wypadku. Stan techniczny obu samochodów osobowych sugeruje, że te zderzyły się czołowo. Trudno stwierdzić jednak, który pojazd przebywał na nieswoim pasie ruchu. Być może tragedia rozegrała się podczas wykonywania manewru wyprzedzania ciągnika rolniczego. Przyczyny zdarzenia będą przedmiotem śledztwa, którym zajmą się eksperci w tej dziedzinie. Droga krajowa nr 15 była przez pewien czas zablokowana.

Zobacz także: Rekordowo wysokie stopy procentowe. "Nie jestem w stanie powiedzieć, gdzie ten sufit będzie"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić