Tragedia na Ukrainie. Nie żyje 15 seniorów

4

W czwartek w we wschodniej części Ukrainy w miejscowości Charków wybuchł pożar w domu seniora. Nie żyje kilkanaście osób.

Tragedia na Ukrainie. Nie żyje 15 seniorów
Pożar w domu seniora w miejscowości Charków. (Twitter.com)

W czwartek o godzinie 14 czasu polskiego w miejscowości Charków na wschodniej Ukrainie doszło do pożaru. Ogień wybuchł w domu opieki dla osób starszych.

Zginęło co najmniej 15 osób. 5 jest rannych. Na miejscu wciąż pracują służby ratunkowe i strażacy, by ustalić, czy ofiar nie było więcej. Państwowe służby zajmują się sprawą w celu ustalenia przyczyny pożaru.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o zdarzeniu na Instagramie. Zaapelował, by powołać Państwową Komisję, która zajmie się ustaleniem przyczyny zapłonu. Wezwał też lokalne władze do pomocy ofiarom i rodzinom, które straciły bliskich.

15 zabitych i 5 rannych. Modlimy się, aby nie było ich więcej. Poleciłem pilnie powołać Państwową Komisję w celu ustalenia przyczyn tragedii. Wzywam władze lokalne do uczynienia wszystkiego, co możliwe, aby pomóc ofiarom i rodzinom, którzy stracili bliskich. Moje szczere kondolencje - napisał na Twitterze Zełenski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz też: Joanna Mucha o pożegnaniu z Borysem Budką. "Nie było okazji"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić